Recepty pro Elenu z Avaloru – druhá část

kolaz_elena_2Dne 29.10.2016 odstartovala na Disneychannel Elena z Avaloru, a já vám nyní přináším druhé menu inspirované touto pohádkou.

První část receptů, které jsem pro tuto pohádku vytvořila, se nesla v princeznovsky růžovém duchu a byla určená pro všechny malé holčičky, které by rády uspořádaly královskou hostinu na svou počest. Růžovou pomazánku střídala pečínka, po ní následoval dezert v podobě malinových košíčků a vše jsme zapili osvěžujícím růžovým koktejlem – zkrátka samé něžné holčičí záležitosti.

Kdo ale sledoval první díly pohádky pozorně, ten už ví, že Elena není jen tak nějaká citlivá malá princeznička. Je to holka, která miluje dobrodružství a ničeho se nebojí. Umí se rvát za to, co je pro ni důležité a nemá obavy z ničeho nového. Druhé menu je tedy inspirováno touto druhou stránkou její osobnosti – je hravé, originální, netradiční a světoběžnické.

Z čeho se tedy toto hravé menu skládá?

  1. Pečená batátovo-dýňová krémová polévka
  2. Divocí pečení pstruzi z avalorských vod se zeleninou
  3. Borůvkové amuletky
  4. Avokádové smoothie

A recepty jednotlivě (po kliknutí se vždy konkrétní recept otevře celý):

1. Pečená batátovo-dýňová krémová polévka

img_6987-1

Všechny základní suroviny do polévky jsou po upečení sladké, stejně jako je sladký život v královském paláci. A všechny jsou zároveň i trošku netradiční a dohromady v polévce originální – jako život naší hrdinky Eleny.

2. Pečení pstruzi z avalorských vod se zeleninou

img_5367-1

Divocí pstruzi z avalorských vod si žádají pořádně dobrodružnou úpravu. Pečení na papíře a ve společnosti zeleniny, která hraje všemi barvami – to je bašta přímo královská 🙂

3. Borůvkové amuletky

img_6308-1

Pokud s vašimi ratolestmi občas mrknete na nějakou tu novodobou pohádku, pak asi znáte Princeznu Sofii. Ta nosí na krku kouzelný fialový amulet, do něhož byla uvězněna princezna Elena z Avaloru. Tato pohádka právě odstartovala na kanálu Disneychannel a tento recept na fialové sušenky pro malé dobrodružné princezny jsem vytvořila právě pro ni 🙂

4. Avokádové smoothie

img_6407

Avokádo je kouzelná potravina bohatá na zdravé tuky, kterou by do svého jídelníčku měla zařadit každá malá akční hrdinka. Princezna Elena ho pije pokaždé, když potřebuje dobít energii poté, co zachránila své království od dalších nepříjemností :-))

Ať už jste povahou spíše něžné princezny, a nebo nebojácní dobrodruzi, doufám, že v tomto menu najdete dost inspirace pro obě stránky svojí duše, stejně tak jako princezna Elena z Avaloru. Sledujte její příběhy, vařte, a o obojím mi určitě napište. Těším se 🙂

Dobrodružství (nejen kuchařskému) zdar!

logo_hlavicka

Elena z Avaloru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *