Hruškový mugcake s tvarohem (od 1 roku)

Další ze série těchto rychlých mikrovlnkových báboviček, tentokrát obohacený tvarohem a zvláčněný hruškou. 🙂

Na 1 hrnek (1 porci):

 • 30 g ovesných vloček
 • 50 g tvarohu (1 lžíce)
 • 1 vejce
 • 1 zralá hruška
 • sladidlo dle chuti (nemusí být)

V misce smíchejte vločky, tvaroh, vejce a rozmačkanou nebo nastrouhanou hrušku. V případě potřeby můžete i dosladit libovolným sirupem či jiným sladidlem.

Přesuňte hmotu do hrníčku (ne až úplně po okraj, nechte těstu trošku místa, aby mohlo pracovat) a dejte na cca 3 minuty do mikrovlnky. Hotový dezert můžete jíst lžící přímo z hrníčku, a nebo jej vyklopit a ještě ozdobit.

Dětská specifika:

Recept řadím do kategorie od 1 roku kvůli obsahu tvarohu. Ten má více bílkovin a může zatěžovat ledviny, nicméně v případě, že dítě v celodenním jídelníčku má na bílkoviny prostor, nebála bych se ani dřívějšího zařazení.
Vločky jakožto celozrnná potravina se mohou malým dětem hůře trávit, roční dítě by ale již mělo tuto porci bez problémů zvládnout (můžete případně nahradit vločky stravitelnějšími, například rýžovými).

mlsánímugcakeod 1 rokuod 3 letsvačiny

8 komentáře - “Hruškový mugcake s tvarohem (od 1 roku)”

 1. Výborný! Jedna z mála svačinek, kde moje holky tvaroh neodhalily 😊🐵🐵 Díky za další skvělý recept!

  1. Díky za pochvalu Klárko a držím palce se zašíváním tvarohu i do budoucna. 🙂 B.

 2. Dobry den, zkousela jsem recept, ale musela jsem pridat skoro 2 minuty.Pri jakem vykonu mugcake pripravujete?Za odpoved dekuji.

 3. Tak konečně se mi mugcake povedl! Zařazujeme mezí oblíbence! Už jsem zkoušela i s jablíčky a také to bylo moc dobré. Díky

 4. Dobrý den, dělaly jste někdy někdo v troubě? My nevlastníme mikrovlnku, ale nechtěla bych svoje děti o takovou dobrotu připravit 🙂 Děkuji za odpověď

 5. Dobrý den,
  na kolik a jak dlouho by se dělalo v troubě, prosím?…Budu mít větší množství a navíc se bojím vajíčka,které je tepelně upravené jen v mikrovlnce. Děkuji

  1. Veru netuším, v troubě to nedělám z důvodu, které jsem tu už mockrát vysvětlila. U vajíčka se nebojte, je to na tom moučníku krásně vidět, jak se v tom to vajíčko uvařilo. 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *