Zeleninová sekaná (od 1 roku)

Díky spolupráci s Russell Hobbs mi přišel nový multifunkční hrnec, a protože jsem byla hodně zvědavá na jeho schopnosti v rámci funkce pomalého vaření, hned jsem do něj šoupla pomalit sekačku. Ta je totiž z pomaláče prostě nejlepší, zůstává krásně šťavnatá. A tady máme výsledek. Každopádně – pokud na tyto výstřelky moderní kuchyňské techniky netrpíte, vůbec nevadí, recept vám bude fungovat i v případě, že si sekačku připravíte úplně klasicky v troubě.

Na 1 šišku (4 – 6 porcí):

 • 500 g mletého hovězího masa
 • 100 g mrkve
 • 100 g celeru
 • 2 jarní cibulky
 • 1 vejce
 • 50 g čočkové (či jiné) mouky
 • sůl, pepř a majoránka dle chuti

Mrkev a celer očistěte a nastrouhejte nahrubo, cibuli nasekejte na tenké proužky. Vše společně s vejcem a kořením přidejte do masa a zahustěte moukou. Pro tento recept jsem použila mouku čočkovou, každopádně fungovat by vám měl i s jakoukoliv jinou, klidně i bezlepkovou. Z masové hmoty uválejte šišku a po stranách ji pěkně uhlaďte.

Umístěte do nádoby, přiklopte poklicí a zapněte. Pokud používáte pomalý či multifunkční hrnec, nastavte na low zhruba na 8 hodin. Do pomalého hrnce není nutné sekanou podlévat, nicméně pokud vám to z nějakého důvodu nedá, můžete přidat opravdu jen malinko vody. Třeba tak o velikosti panáka. Pokud chcete více zapéct povrch a napodobit tak troubu, na poslední cca 2 hodiny můžete odklopit poklici přístroje a nechat unikat páru, případně můžete na závěr použít funkci pečení, pokud to váš přístroj umožňuje.

Pokud připravujete sekanou klasicky, pak umístěte šišku do pekáčku, podlijte trošku větším množstvím vody než jako doporučuji u pomalení, a přikryjte alobalem či víkem. Pečte tak hodinku na 180°C, případně jinak dle zkušeností s vlastní troubou. Na poslední čtvrt hodinky můžete víko odklopit a více opéct na kůrčičku.

Dětská specifika:

Celer je tabulkově doporučován od jednoho roku a může být alergizující, z opatrnosti tedy řadím do kategorie od 1 roku, nicméně pokud jej máte vyzkoušený a bez reakce, nebála bych se jídlo podávat ani dříve.
U dřívějšího podávání beru za samozřejmost, že vynecháte sůl a šetřit budete i na ostatním koření. Taktéž může být hůře stravitelná i čočková mouka, její množství je ale velmi malé a roční dítě by si mělo s luštěninami již bez problémů poradit.

hlavní jídlamleté masomulticookerod 1 rokuod 3 letsvačiny

17 komentáře - “Zeleninová sekaná (od 1 roku)”

  1. Danuš, myslím si že jo, jestli máte nějaký šikovný mixík, klidně to zkuste. 😉 B.

   1. Dobrý den,mně se osvědčil mlýnek na kávu.Melu s ním takhle mák i ovesné vločky,vlastně cokoli krom kávy 😀

  1. Na sekanou je asi nejlepší pomlít si hovězí přední. Nebo zadní a sušší maso můžete kombinovat s vepřovým, které bývá tučnější. 🙂 B.

 1. Vynikající sekaná, chutná celé rodině a hlavně malému. Dělám bez mouky a je krásné šťavnatá. Opravdu tento recept je v naší rodině top 🔝 👍

 2. Báro díky za recept. Tohle je první věc, co chutove prola. Ten můj nežerka snědl ” tuhle sekačku” opakovaně. Asi se u nás uhnízdí. BTW použila jsem žlutou čočku, kterou jsem si umlela v kafemlýnku.

  1. Uuuuf no to mám radost, u nežerek vždycky dvoujnásobnou. 🙂 Díky za zprávu, tip i pochvalu. 🙂 B.

 3. Tenhle recept je top 👌. Dělám ho pravidelně. Malému 15 měsíců i celé rodině strašně chutná. Akorat dělám bez mouky… A je to bomba 💣😁

 4. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mohu použít i klasickou cibuli? Jinak bych Vám chtěla moc poděkovat, vyzkoušela jsem Vaší rajskou a syn dělal mňam mňam 🙂 První vařené jídlo, které jedl a navíc mu moc chutnalo 🙂

 5. Vynikající, dnes jsme měli k obědu a naše vybiravka si dala 3 plátky 🙈😅děkujeme!

 6. Přidávám se s pochvalou. Všem kromě manžela chutná 😃 zařadila jsem do jídelníčku a peču pravidelně, jen bez mouky. Také mám nejedlíka,ale tohle si dá ráda ☺ Moc děkuji a teším se na další recepty 🤩

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *