Rýžová kaše se sezamem (od 2 – 3 let)

Jedinou malou nevýhodou nakupování po internetu je to, že někdy prostě nevíte úplně přesně, co kupujete. Což se stalo i mně, když jsem se “uhmátla” a vzala si na Grizly.cz rýžovou mouku hrubou namísto hladké, kterou jsem chtěla původně. Ale protože správná hospodyňka si vždy poradí a nikdy nic nevyhodí, udělala jsem z ní tuhle senza kašičku a nakonec to vypadá, že i hrubá mouka se u nás zabydlí. 🙂

Na 2 – 3 porce:

  • 100 g hrubé rýžové mouky
  • 700 ml mléka (může být i rostlinné)
  • 2 lžíce sezamu
  • libovolné sladidlo
  • ovoce, ořechy či semínka na ozdobu

Do hrnce nasypejte rýžovou mouku i sezam a za současného prošlehávání metličkou postupně nalijte mléko. Nejlépe uděláte, pokud k vaření použijete mlékovar či vodní lázeň, ale samozřejmě můžete vařit i v hrnci klasickém, jen si musíte kaši hlídat, aby se vám nepřipalovala.

Za průběžného míchání postupně přiveďte k varu. Nenechte se zmást myšlenkou, že tohle nemůže v životě zhoustnout, protože až se mouka provaří, opravdu zhoustne, nebojte. 🙂 Až se tak stane, odstavte z plotny a můžete podávat.

Doslaďte oblíbeným sladidlem a ozdobte libovolným ovocem, ořechy či semínky.

Dětská specifika:

Semínka (včetně sezamových) jsou vzhledem ke své horší stravitelnosti tabulkově řazeny do kategorie od 2 - 3 let. Dalším problémem je pak i jejich vyšší náchylnost k plísním a žluknutí.
Jelikož jsou zde semínka základní chuťovou složkou, která ozvláštňuje jinak "obyčejnou" rýžovou kaši, řadím tedy recept do kategorie pro starší děti. Nicméně pokud máte menší dítě, nic se samozřejmě nestane, když semínka v receptu vynecháte a budete mít kaši čistě rýžovou - pak je vhodná i před prvním rokem za předpokladu, že zvolíte vhodné rostlinné mléko či vodu.

bezlepkovébezmléčnékašesvačiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *