Kokosové muffiny (od 2 – 3 let)

Kokosová mouka je takový strašák mnoha spíží. Ve vlně nějakého alternativního nadšení ji koupíte, a pak vlastně nevíte, co s ní. Alespoň tak mi to hodně z vás psalo, a potvrdili mi to i v Grizly.cz, pro které připravuju recepty s využitím surovin z jejich nabídky. Tak tady je jeden tip ode mě na sympatické zpracování tohohle bubáka. 🙂

Na cca 25 ks muffinů:

 • 3 vejce
 • 1 hrnek kokosové mouky
 • 1 hrnek hladké špaldové mouky
 • 3/4 hrnku kokosového cukru
 • 1/2 hrnku kokosového oleje
 • 2 hrnky mléka (může být i rostlinné)
 • 1/2 kypřícího prášku (používám bezfosfátový)

Vejce vyšlehejte s cukrem do pěny a poté postupně po částech zapracujte veškerou mouku, mléko, olej a kypřící prášek. Výsledkem by mělo být jednoduché lité těsto, jako například na bábovku či bublaninu.

Těsto rozdělte do formy na muffiny vystlané papírovým košíčkem a pečte na 180°C přibližně 20 minut, či jinak dle zkušenosti s vlastní troubou.

Já jsem pro obměnu dala do košíčků několik peciček vysokoprocentní čokolády, a část jsem jich udělala s malinami, které chuť krásně osvěží.

Dětská specifika:

Kokos je vzhledem ke své horší stravitelnosti tabulkově řazen do kategorie od 2 - 3 let. Dalším problémem je pak i jeho vyšší náchylnost k plísním a žluknutí.
Ostatní ingredience jsou vhodné i dříve (pokud tedy odhlédnu od cukru, jehož podávání nechávám na zvážení každé maminky), ale vzhledem k využití hlavní suroviny v podobě kokosové mouky a cukru řadím recept do kategorie pro starší děti.

bezmléčnémlsáníod 3 letsvačiny

10 komentáře - “Kokosové muffiny (od 2 – 3 let)”

 1. Zdravím, muffinky jsme právě daly s dcerou do trouby, ale mléka jsme prozirave daly do těsta jen jeden hrnek (ovesného), i tak je těsto rekla bych na hranici tekutosti pro muffiny, nemáte tam překlep?

  Krásný den přejeme, M+Z

  1. Mony, teď jste mě trošku vyděsila, raději upeču brzy znovu a zkontroluju, ale takto na papíře se mi to nezdá moc. Díky za zpětnou vazbu. B.

  2. Zdravím, právě jsem je dopekla (přesně podle receptu) a těsto jsem vůbec neměla moc řídké (řekla bych, že právě naopak…).
   Ta kokosová mouka toho hrozně “vypije” 🙂 Jsou moc dobré, určitě je zkuste znovu 😉

 2. Těsto jsem dělala podle receptu a úplně v pohodě.
  Už se těším až ochutnám. 🙂

 3. Dala jsem taky jeden hrnek mleka a bylo to akorat .asi záleží jaká ta kokosová mouka je nebo nevím 😅

 4. Dobrý den, já jsem do těsta dala místo mléka kefír. Muffiny jsem naspod a navrch vyložili borůvkami. Těším se na výsledek😉

 5. Tak já jsem dala dva hrnky rostlinného mléka a těsto je hrudkovité, vypadá jako mleté maso 😀 nevím kde udělali soudruzi chybu 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *