Recenze: krabičkové jídlo od Zdravé stravování

Potřeba hubnout do plavek a držet si vyvážený jídelníček obvykle přichází se začínajícím létem a stejně jako já ji určitě zná každá ženská. Proto když přišla nabídka zrecenzovat tenhle krabičkový jídelníček, celkem jsem neváhala, a to i přesto, že o stravě něco málo vím, a že vaření mě baví. Byla jsem prostě zvědavá, jak tohle všechno funguje. Pokud i vás to zajímá, čtěte dál 🙂

O Zdravém stravování a jejich produktech

Firma v rámci svých programů zravé výživy nabízí Zdravé stravování celou škálu předem připravených jídel v krabičkách, mezi kterými si můžete vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Pokud byste rádi zhubli nebo vyvážili svůj jídelníček, je pro vás připraven program PRO ZDRAVÍ (volit si jej můžete v různých kalorických hodnotách podle potřeb svého organismu). Jste-li kojící maminkou, můžete využít program PRO MÁMY, pokud jste vegetariánem, můžete mít jídelníček BEZ MASA. Zkrátka nepřijdete ani tehdy, pokud máte alergii na mléčné produkty (LAKTO-), jste aktivním sportovcem (PROTEIN+) nebo jste diabetikem či odpůrcem cukru (BEZ CUKRU). V sezóně navíc můžete využít i program SALÁT+ a pro krátkodobé vyčištění třeba i DETOX organismu. Programy můžete kombinovat v různých variantách – od celodenní stravy, přes dopolední, odpolední či jen některá jídla samostatně. Množství soli a tuku v nich se omezuje ve prospěch našemu zdraví. Jídla se připravují den dopředu a šokově zchladí, aby se ještě ten den večer dostaly v co nejčerstvější podobě k zákazníkovi domů. Dovážková služba funguje víceméně po celé republice (info zde), nemusíte tedy mít obavu, že máte smůlu, pokud nejste z velkého města. Jídlo si v již připravené krabičce můžete rovnou ohřát a sníst, pokyny jsou uvedeny na každém obalu.

Co jsem vyzkoušela

Vyzkoušela jsem dva různé programy, každý z nich vždy na týden. Začala jsem programem SALÁT+ ve verzi Salát2, což jsou vydatnější saláty doplněné o bílkoviny i vhodné sacharidy (celozrnné obilniny, luštěniny, těstoviny). V následujícím týdnu jsem je pak vyměnila za kompletní celodenní jídelníček PRO ZDRAVÍ s nastavením kalorické hodnoty na 8.000 kJ. Na každý den jsem tak dostala pět různých jídel (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře). Oběd a večeře byla jídla teplá, svačiny a snídaně studená. Na konkrétní jídelníčky z mých dnů se můžete podívat tady: jídelníček saláty 1, jídelníček saláty 2 (začala jsem uprostřed týdne, proto jídelníčky dva) a jídelníček pro zdraví.

ukázka balení salátu

Hodnocení programu SALÁT+

V létě, kdy je teplo a čerstvá zelenina, saláty miluju. Vždy je ale dělám doma, v restauraci si je například neobjednávám, protože většinou nemám dopředu jisté složení a čerstvost, saláty bývají na můj vkus samopěstitele zeleniny i zbytečně drahé. I proto jsem na tento program byla zvědavá a musím říct, že mě opravdu velmi mile překvapil. Zelenina byla vždy čerstvá a saláty skutečně rozmanité a originální. Chuťově byly taktéž výborné, tedy až na jeden, který si s mými chuťovými pohárky příliš neporozuměl, zbylé však hodnotím jako vynikající. Žádný z nich nebyl taková ta suchá špatně žvýkavá hmota, kterou stěží ládujete do svých útrob a modlíte se, ať už to zelí chroupat nemusíte. A když říkám, že salát nebyl suchý, rozhodně to neznamená, že by byl zalitý tunou prefabrikovaného dresingu – ba naoapak, z celého týdne byl salát s dresingem jen jediný, ostatní buď obsahovaly zálivku, nebo byly zkrátka šťavnaté samy o sobě. Velmi mile mě taky překvapila sytost salátu – vybrala jsem si tedy verzi Salát2, což je salát v sytější verzi, ale i přesto jsem měla strach, že moje bříško plně neuspokojí. Což jsem se rozhodně spletla. Kromě jednoho salátu, který mi tedy nechutnal (a to se prostě může stát), opravdu žádný další negativní komentář nemám, takže tedy jednoduše shrnuji: saláty za mě na jedničku 🙂

Hodnocení programu PRO ZDRAVÍ

Tento program je o něco složitější než salátový, a proto i hodnocení je pro mě složitější. Dovolím si jej tedy rozdělit dle následujících bodů.

ukázka celodenního jídelníčku

Chuť

Tak jako u jiných věcí, ne vždy se každému zavděčíte, trefíte se mu do vkusu či aktuální chuti. To je prostě riziko krabičkování a přijmout ho musí jak ten, kdo pro vás jídla vaří, stejně jako vy musíte jíst to, co vám bylo dopředu připraveno. Nebyl to na sto procent vždy gurmánský zážitek, ze kterého by se moje chuťové pohárky tetelily blahem, na druhou stranu jsem nikdy nedostala jídlo, které by nebylo v rámci omezených stravovacích možností chutné, či dokonce nepoživatelné. Vždy jsem snědla vše a v naprosté většině jsem si i velmi pochutnala. A ačkoliv je deklarováno, že se solí se šetří a konzumentovi se tedy může zdát, že jídla jsou méně slaná nebo hůře dochucená, já osobně jsem toto vůbec nepocítila. Jídla jsou dochucená skvěle, u žádného mě ani na chvíli nenapadlo, že bych něčeho přidala či naopak ubrala. Pokrmy byly rozmanité, se spoustou zajímavých chuťových kombinací a nových surovin.

ukázka snídaně

Sytost

Jak jsem deklarovala již u salátů, i u těchto jídel jsem měla obavu z toho, aby pokryla mou denní potřebu a já nechodila uzobávat. I proto jsem si nastavila kalorickou hodnotu na 8.000 kJ, což je běžný energetický příjem průměrné dospělé ženy, jakou jsem i já. Moje obava se ale absolutně nenaplnila, spíše naopak – když jsem si dala některá jídla na talíř, přišlo mi, že takovou porci snad ani nemůžu sníst. A to mě za chvíli čekala porce další. Celodenní jídelníček mi opravdu stačil, neměla jsem potřebu jíst cokoliv navíc a nehřešila jsem.

ukázka hlavního jídla

Složení

Jakkoliv jsem chuťovou stránku, sytost jídel a jejich rozmanitost pochválila, při zamyšlení se nad skladbou a některými použitými surovinami musím vyjádřit i trošku toho negativního. Zásadní je ro mě hlavně absence zeleniny, a to hlavně u snídaňových jídel. Teplá jídla bývají zpravidla na zeleninovém základu, tam její nedostatek až tak nepociťuji, ale kus čerstvé zeleniny nebo malý salát u snídaně mi opravdu hodně chyběl. Dostala jsem vždy pečivo a pomazánku, která sice často zeleninu obsahovala, ale podle mě určitě ne v takovém množství, aby to bylo dostačující a dva lístky salátu na přízdobu to určitě nezachrání. Nebyl pro mě problém si k snídani nějakou tu čerstvou zeleninu přikousnout a vím, že konzumace zeleniny je ke krabičkám možná v neomezeném množství, přesto si ale myslím, že ne každý konzument si je toho vědom, a jestliže už i malé děti ve školkách učím, že správné je dát si na talíř půlku jeho obsahu v ovoci nebo zelenině, očekávala bych to i u zdravých krabiček. Druhá moje výhrada směřuje k často přítomným pufovaným výrobkům. Pravděpodobně je to kvůli jejich nízké energetické hodnotě, pro mě jsou však zároveň trošku prázdnou potravinou, navíc vysoce průmyslově zpracovanou. Co naopak musím velmi pochválit, jsou zajímavé celozrnné přílohy v podobě celých zrn, jako je např. zrno špaldy, pšenice nebo ovsa, které mi zachutnaly natolik, že o ně určitě obohatím svůj jídelníček i do budoucna. Zajímavé a originální byly i pomazánky, např. pistáciovo-kaštanová mě uchvátila.

salát

Moje výsledky

Pokud jste moje čtrnáctidenní stravovací martirium dočetli až sem, možná vás bude zajímat, jestli to má taky smysl, zda se dostavily nějaké výsledky. Ač je 14 dní málo na zásadní soudy, přesto je pro představu uvedu:

 • váha klesla o 2,1 kg
 • svalová hmota stoupla o 0,4%
 • tuk poklesl o 1,3%

Nebyla jsem sledována žádným nutričním odborníkem a jde o moje jednoduché domácí měření. Jídelníček jsem doplňovala pohybovou aktivitou jen občasně, dle časových možností (cca 2-3x týdně), výsledky by tedy jistě mohly být daleko lepší. Ty vaše mohou být samozřejmě úplně jiné, každý jsme individualita, já se navíc snažím o rozumný stravovací režim již dlouhodobě, výsledky mám tedy pomalejší a ač znám své rezervy, jsem pro své aktuální pracovní vytížení spíše v režimu údržby, než nějaké radikální redukce. I přesto musím říct, že se cítím lépe, že mě jídelníček správně nakopnul a mám dobrý pocit ze správného nastartování svého těla. Klidně bych do něj šla znovu 🙂

článkyrecenze

34 komentáře - “Recenze: krabičkové jídlo od Zdravé stravování”

 1. Dobrý den, jestli mohu recenzi obohatit – s touto firmou mám dlouhodobé zkušenosti.
  ad zelenina: cca před 4 lety bylo součástí celodenní menu i šestá krabička se zeleninou (samozřejmě platilo, že zeleniny si dotyčný může dát i další navíc), ale tato krabička byla součástí denního menu – jako bonus navíc.
  Bohužel úpravou ceníku se tato krabička přesunula do příplatkové položky zvlášť (stejně jako lze přiobjednat polévku, smoothie či fresh), ale dostupná je pokud si klient připlatí.
  Jinak recenze je naprosto vyčerpávající 🙂

  1. Jindro, na důvody chybějící zeleniny jsem se samozřejmě ptala a je to ještě prozaičtější – podává se zelenina pouze chemicky neupravená, která v té krabičce prostě moc nevydrží a špatně se udržuje svěží. Proto v teplých jídlech je zeleniny dostatek, ale čerstvá pokulhává. Alespoň takto mi to bylo vysvětleno. Každopádně díky za poznatek o krabičce navíc, to jsem vůbec nevěděla a třeba se to bude někomu hodit. Díky za vzkaz 🙂 B

 2. Katastrofa jedna velká katastrofa a velke sklamanie !!! Nedoporučujem objednávat zo zdravestravovani.cz . Strašne dlho som zvažovala krabickovu dietu a dlho som pozerala na internet aku firmu mam vyzkusat ceny su rozne a preto je to dlhe rozhodovanie a zvazovanie roznych faktorov a ked som sa rozhodla pre tuto firmu tak to dopadlohrozne. Nedoručili mi krabicky, poplietli to a este k tomu som to zaplatila vopred na ucet a oni mi ani peniaze nevratili a vyhovorili sa ze zato mozem ja lebo som nebola na mieste . Lenze den pred, som volala k nim do firmy s otazkou kedy mi to dorazi a oni mi povedali 6 a potom mi dopravce volal 5 ze ide s jedlom a tak je jasne ze niesom na mieste piateho potom mi dopravca povedal, že dobre nic sa nedeje dovezieme to zajtra . A dalsi den mi nic neprišlo tak som zase volala co sa deje a slečna co tam bola sa ani vyjadrit nevedela, že mam zavolat dalsi den. A dalsi den 7 mi len povedali že som nebola na mieste tak sa to jedlo vyhodilo. Proste to doplietli volala som 3x do firmy každý mi povedal nieco ine a neochotne mi len povedali bohuzial . Peniaze vyhodene a ja znechutena . Tak ma nasrali, že ma to odradilo od krabiciek…Díky bohu som to rozdychala a rozhodla som sa vyzkusat inu firmu a moje skusenosti ohladne zdravestravovavni.cz budem posuvat dalej.Vzhladom k tomu , ze chyba bola na oboch stranach tak mali vínst v ústrety a ten jeden den mi mali nahradit. Nedoporucujem vobec!!!!!!!!!!!! a poznate ten pocit ,ze sa na nieco velmi tesite premýšlate nad zmenou zivotneho štýlu dlho sa odhodlavate a oni vas nehorazne sklamu !!!! Poprvý krát som zasielala peniaze dobre a naposledy !

  1. Lenko, chápu Vaše rozčarování a zklamání, brala bych to asi stejně špatně jako Vy. Za sebe ale musím říct, že jsem s dodávkou (3 týdny) neměla ani jednou problém, řidič na mě dostal telefon a v případě problému se tedy mohl ozvat. Stalo se mi to jen jednou: většinou k nám zaváželi v pozdějších večerních hodinách a jednou nepřijel, přišla mi ale sms, že je závada na autě a jídlo mi přiveze ráno, což se taky stalo. Pokud jsem nebyla doma, byli jsme domluvení, aby jídlo nechal ve vstupu u dveří a nebo u sousedů (dle počasí), čili ani jsem se nemusela vázat a být doma, stačilo si to jen domluvit. Vaše špatná zkušenost mě mrzí, samozřejmě to nic neomlouvá, jen jako informace pro případné další čtenáře této diskuze. Díky za vzkaz 🙂 B.

  2. Naprosto souhlasím. Komunikace na nule, jde jim jen o peníze. První jídlo mi mělo být přivezeno v neděli, což se stalo, nicméně jsem čekala do 20:50. Říkala jsem si, může se stát. V pondělí to bylo již ve 22:10. Naštvala jsem se, volala do firmy a bylo mi řečeno, že jsme na konci trasy, takže mi to prostě budou vozit takhle večer. Přitom jsem se dnes ptala pana řidiče a řekl mi, že si každý čas určuje sám.
   Kromě toho – jídlo jeden velký hnus. Za tři dny jsem měla 2x plesnivou zeleninu, na zítřek mi byla přivezena ovocná pěna – ovšem není to pěna, jen oslazené mléko, navíc nějak podivně zabalené a a ni ne plná minilahvička. Obrázky, které prezentují, se naprosto neshodují s tím, co sem vozí. Jídlo je zapařené a dnes dokonce na jednom chybí popisky, takže coby alergik nevím, zda se ho vůbec můžu dotknout. To je další věc – nikoho můj zdravotní stav při objednávání nezajímal.

   1. Naprosto souhlasím. Objednala jsem si stravu na dva týdny a třikrát nedodali vůbec a ani nekomunikuji…hrůza…velká reklama, ale realita veliké zklamání…

   2. Dobrý večer Verka

    pokud nám pošlete své ID (neosobní údaj z faktury) rád prověřím Vaši připomínku.

    obecně jsme opravdu měli výpadek v dopravě z důvodu sněhové kalamity kdy jsme 2 dny nebyli schopni projet po D1 kvuli uzávěrkám.
    nevím jestli toto je Váš případ, ale vím, že se vždy snažíme komunikovat s klienty.
    aŤ už řidiči nebo naše klientské centrum nebo prostřednictvím firemního FB

   3. Dobrý večer Alena

    máte pravdu v tom, že dojezdy řidičů nejsou ideální. je to díky velkému zájmu o naše jídly, řidiči mají hodně zastávek a jezdí opravdu později než bychom chtěli. na tom však průběžně pracujeme a časy dojezdů se lepší.

    balení do lahviček
    používáme universální obaly, obsah se plní podle druhu nápoje a kalorické hödnoty, tudiž někdy jsou lahvičky více a někdy méně plné.

    nepoužíváme AntiFog folii, na fólii se pak může kondenzovat voda, jak je to u většiny zatavených jídel v plastových miskách.

    pokud chyběl popisek, tak to se omlouváme, mohlo dojít k selhání jedince … štítky se lepí ručně.

    na potravinové omezení se standardně ptáme při objednávkách, rád bych prověřil nahrávky hovorů, protože tohle je pro nás důležité. Pokud by jste mi poskytla Vaše ID z faktury (neosobní údaj) tak to prověřím osobně.

 3. Dobrý den, evidentně se zde jedná o skrytou reklamu a zaplacený PR článek od zdravestravovani.cz. Protože skutečně i jako odborník přes výživu musím souhlasit s velmi zápornými recenzemi. Jídlo jsem sama vyzkoušela, abych ho případně mohla doporučit klientům, kteří chtějí změnit životní styl. Jídlo bylo nestandardní konzistence, nebylo čerstvé, zelenina povadlá až blátivá, jídlo bez chuti, jogurty a kaše dorazili nafouklé a dost zvláštní chuti. Bohužel došlo až na zdravotní komplikace v podobě průjmů a zvracení. Nedoporučuji tedy tuto firmu opravdu nikomu. Mohu doporučit Jezkovy krabičky, vítal box atd.

  1. Dobrý večer

   pro čerstvost bych se rád ohradil. my vozíme jídlo na každý den.
   zmiňovaná konkurence .. vozí např. jídla na více dnů …

   mohu se rovněž zeptat na Vaše ID .. nejsem si vědom žádné takové reklamace ze strany klientky …

   1. Reklamace, to je vtip? Na mou reklamaci, kdy jste mi zavezli maso které nesnesitelně páchlo, jste mě poslali do prdele s tím, že na vaší straně být problém nemůže. 🙂 Samozřejmě, že po tom už sem nikdy více nereklamoval(takže asi proto máte přes 3000 “spokojených” zákazníků, jak mi paní na telefonu avizovala). Prosím tedy, nepodněcujte k reklamacím, když všichni víme jaký postoj k reklamacím zaujímáte. Díky. Mimochodem krabičky i nadále objednávám, jídlo mi stačí, jen ta stránka komunikace a rozvozu je jedna velká tragédie. Má úcta.

 4. Negativní hodnocení na cizí subjekt obvykle nechávám bez odezvy, neboť toto prostě nejsem sama za sebe schopna ovlivnit, zde ale musím reagovat a vyhradit se proti tvrzení, že moje recenze není nezávislá nebo dokonce zaplacená. Ráda bych všechny čtenáře ujistila, že recenze je zcela autentická a mojí odměnou za ni bylo pouze jídlo k vyzkoušení, nebyla nijak placena a za každým jednotlivým slovem, které jsem napsala, si stojím. Nemůžu samozřejmě ale vyloučit, že si firma byla vědoma toho, že recenzi psát budu a proto se mohla nadstandadně snažit, aby vše proběhlo co nejvíce hladce a pozitivně. Recenze je navíc i staršího data, než jsou komentáře, které sdělují výhrady a špatné zkušenosti, takže mohlo dojít i k nějakému zhoršení kvality nebo podobně. Vaše komentáře ráda předám přímo do Zdravého stravování, aby se k nim mohlo případně vyjádřit. Díky za sdílení zkušenosti a důvěru těm, kteří moje stránky nepovažují za reklamní kanál. Barbora

  1. Děkuji za možnost se zde vyjádřit.
   víme, že je nutné se neustále zlepšovat a máme se pořád co učit.
   připomínek od klientů si vážíme a snažíme se z nich poučit.

   za recenze opravdu neplatíme .. na to máme klasickou reklamu.
   jídla pro recenzenty dodáváme standardní .. .nemají tedy žádnou upravenou verzi nebo speciální výběr.

   stravuje se s námi denně téměř 4.000 klientů .. je tedy pochopitelné, že ne vždy se nám podaří splnit očekávání v jídle nebo kvalitě služeb. pracují u nás přece jenom lidí a ne stroje. tudíž se nám někdy něco nepovede.

   ale vždy se snažíme o nápravu.

 5. Musím říct, že jsem velice překvapena negativním hodnocením. Odebíráme krabičky již mesic a musím říct, že jsme doma opravdu spokojení . Jak je uvedeno v recenzi, něco chutná víc, něco méně, ale rozhodně se nám nestalo, že by něco bylo nepozivatelne, ba naopak nas občas prekvapi neco nestandartniho na co se tesime uz dopředu. Jídlo nám je dodáno každý den kolem 4-5 a i přes nepřítomnost, jsme se s řidičem vždy domluvili na řešení. Za mě teda rozhodne doporučuji! 🙂 A firmě přeji mnoho spokojených zákazníků.

 6. Musím říct, že já jsem byla taky moc spokojená.Bydlíme v rodiném domku. Tak nebyl problém domluvit se, že pověsí jídlo na branku. Nestalo se mi ani jednou, že by jídlo bylo v nepořádku. A už vůbec ne zkažené. Samozřejmě mi něco chutnalo vice a něco méně. Nevyzkoušela jsem jiné krabičkové diety, tak nemůžu porovnávat. Ale vím, že ne všichni rozváží jídlo. Což je pro mě dost důležitý.

 7. Dobrý den, souhlasím s recenzí Terezy, ne vždy se každému zavděčíte s chutí ( např. olivová tapenáda byla skutečně dost podivná 🙂 , a to mám olivy ráda ). Ale obecně jsem spokojena, hlady netrpím. Ještě mám před sebou 9 dní a už mám 2 kg dole. Hezký den.

 8. Jidlo od zdravé stravování je uzasne. S usměvavým řidičem jsem se vzdy domluvila a jeste se mi nestalo, ze by mi jidlo nechutnalo. Spis si krabičky musim hlídat pred ostatními členy rodiny 🙂 důvod proc jsem si zdravé stravování objednala byla porucha příjmu potravy a nutno rict, ze me zdravé stravování zachránilo zdravi za 5 minut 12 ❤️

 9. Také se přidávám ke kladným ohlasům. S jídlem jsem spokojená, vypadá skvěle a dobře chutná. Komunikace s řidičem na skvělé úrovni, žádný problém se přizpůsobit mým požadavkům v dovozu. Takže za mě palec nahoru 🙂

 10. Jedním slovem katastrofa… Nechce se mi rozepisovat to všechno je v téhle firmě špatně. Nikdy více

 11. Jidlo je gurmanska poprava, zadna chut, proste kyd hnoje. Ale to se da prezit. Nejhorsi zakaznicky servis, co jsem zazila. Ridic hruby a arogantni. Zadne informace predem o dovozu a pak se divi, ze je clovek v 15:30 v praci. To si delate srandu ne? Bylo mi receno pri objednavce, ze cas si budu moc upravit a informovat ridice, ze treba nebyvam doma driv jak…
  Ridic: Nejste doma? To jako vazne? Tak si proto prijedte nekam jinam autem. (nemam auto) No dobra, privezu to pozdeji. “po prijezdu” Nemyslete si, ze mi tady budete diktovat, kdy tu budu jezdit (nic moc jsem nediktovala, jen jsem mu rekla, ze jdu zrovna z prace a cesta mi bude domu trvat cca hodinu) Nemam cas tady jezdit. Nemame moc zakazniku, tak delame rozvoz driv nez normalne. (hlavne ze pan nema cas) Takze mi dejte klice od baraku a ja vam to necham u dveri. (jiste, dam mu klice od pronajmu, v pohode, co takhle pin na moji kartu, kdyby nahodou) Tak ja vam to necham v jednom obchode co mate po ceste (obchod po ceste rozhodne nemam). Vy platite v hotovost? Ja vam ale vracet nebudu, nenosim s sebou nikdy na vraceni. Pristo to k sem nepovezu, rovnou to hodim do toho obchodu (co mam “po ceste”).
  Perfektni pokec. Takze mily drazi, des a hruza. Stydte se, takove chovani k zakaznikum je absolutne neomluvitelne. Az budu mit naladu se nechat buzerovat, prihlasim se na vojensky bootcamp. Ocividne majiteli firmy i zamestnancum je tohle volne. Mlatim se do hlavy, ze jsem si recenze na tento servis neprecetla driv. Nejsem prvni a ani posledni, ke komu se takto chovali. Verim, ze na trhu jsou jini, kteri si zakazniku vazi. Takze pokud jste nekdo, kdo se rozhoduje, kterou firmu oslovit, zdravestravovani rovnou preskocte.

  1. Tak to jste nejspíše neměla štěstí na řidiče. Já odebírám krabičky od zdravého stravování už půl roku a řidič je opravdu úžasný, vstřícný, vždy volá a domluví se se mnou na předání nebo mi krabičky nechává u bytu (má klíče od dolního vchodu bytovky, opravdu to takto funguje).
   S pracovníky zákaznického servisu jsem také neměla nejmenší problém, vždy vše vyřešeno k mojí spokojenosti 🙂 zbožňuju zdravé stravování a jejich krabičky

 12. Ja si na krabickach pochutnavam zatim par dnu a musim rict, ze casto mam tendenci snist i tu krabicku, jak je to dobre. Jsem vegetarian a k tomu mam alergii na nektere druhy zeleniny a ovoce, tudiz uspokojit moje potreby je prakticky nemozne. Zdravemu stravovani se to ale dari na jednicku, kdyz to ridic vecer priveze (pozdejsi zavoz mi vubec nevadi, ba naopak, domluvit se s ridicem nebyl problem), musim se ovladat, abych se na jidlo hned nevrhla. Pro me osobne je to na stejne urovni, jako kdyz jdu do me oblibene vegetarianske restaurace, s tim rozdilem, ze tam za predkrm dam tolik, co zde za jidlo na cely den. Pro vsechny, co radi pestrou stravu a zaroven nemaji potrebu realizovat se v kuchyni, vrele doporucuju.

 13. Dobrý den,
  tak já přidávám taky jen kladné hodnocení. Jak je psáno výše, ne vždy musí vše chutnat všem…pokud chci gurmánský zážitek, tak si buď doma uvařím popřípadě si zajdu do nějaké dobré restaurace. Jinak dodávky ok, řidič příjemný, jídlo nebylo nikdy zkažené, dokonce některé pomazánky výborné. A to momentálně beru krabičky už po třetí. A nikdy žádný problém. A vždy jsem zhubla, cca 1 kg za týden.

 14. Musím se bohužel přidat spíše s negativními komentáři. Co se týká chuti jídla – přišlo mi, že všechno jídlo chutná a je cítit (a nemyslím, že by vonělo, ale ani nezapáchalo, prostě jen ten čuch) úplně stejně. Ať šlo o brokolici nebo rýži s červenou omáčkou. Musím říct, že po měsíci už mi to lezlo docela krkem. Ale to může být individuální. Co se týká chuti – nejsem vybíravá, sním všechno, jídla nebyla chuťově špatná. Ale na druhou stranu to nebyla ani žádná hitparáda chutí. Chápu, že méně solí, to mi nevadí, ale jídlo jde přeci dochutit i jinak, jiným kořením. U sladkých jídel (svačiny, snídaně jsem neměla) to byly pořád jen tvaroh/jogurt, s rozmixovaným ovocem a plátky mandlí, pořád byly plátky mandlí. Jako kdyby neexistovalo nic jiného. Žádná invence. Rozvoz jídla byl spíše také negativní, bylo mi řečeno mezi pátou a šestou hodinou. Někdy, spíše téměř vždy, jsem čekala až po osmé hodině. Nevím, proč nemají možnost osobního odběru. Alespoň ve velkých městech. Čas přívozu vybrat nelze, protože (jak jsem se dočetla) by museli jezdit sem a tam a bylo by to neekologické. To chápu a souhlasím. Na druhou stranu se jídlo vozí v jednorázových plastech, a to je z hlediska ekologie v pohodě? Taky chápu, je to pro ně nejjednodušší varianta. Určitě by to šlo jinak, stačilo by jen chtít. Tak nějak mi přijde, že tato firma vše dělá tak, aby to bylo hlavně co nejjednodušší pro ni, hodně si vydělala a nic víc jí moc nezajímá.

 15. Take nechapu negativni komentare! Ja jsem byla velice spokojena, na dezerty jsem se vylozene tesila, za 3 mesice jsem zhubla 9 kg, citila jsem se perfektne a ochutnala jsem uzasne kombinace potravin, nemam rada repu, ale karbanatky z repy byly famozni. Jelikoz se blizi leto, objednala jsem si krabicky od brezna znovu a uz se nemohu dockat. Co si budeme rikat, strava, kterou se clovek “cpe” v pracovni dny neni idealni. Dovoz u nas bezproblemovy, pam super mily! Jana

  1. Asi záleží na aktuální náladě kuchaře a rozvážkové služby. Na Praze východ nefunguje nic z toho a jídlo určitě nedoporučuji.

 16. Zdravé stravování s.r.o. už nikdy více. Jídlo neochucené, špatné kvality a chuti. Někdy to přivezli zkyslé, protože to jede ještě hodně dlouhou cestu, než se to dostane do Prahy. Řidič arogantní bezdomovec. Oni si na Zdravé stravování jenom hrajou. Na trhu je mnoho jiných skvělých a zdravých jídel a proto krabičky beru vždy odjinud. Když řeším reklamaci (očividná plíseň na zelenině atd.) tak se vždy setkám s arogancí. Brambory jak pro prasata. Zdravé stravování určitě nebrat.

 17. Nevím, jedu na těchhle krabičkách týden a vše úplně v pohodě. Chtěl jsem vyzkoušet a zatím jsem fakt spokojenej. Jídlo je dobrý, chutná mi, konzistence v pohodě, žádný problém. Občas kombinace, nebo jídla, který bych sám nevařil, zajímavé a jo, vše vcajku. Za mě snad jen cena za týden je drobet vyšší, ale tak beru taky skoro tu nejvyšší porci

 18. Tak jsem se zájmem dočetla všechny komentáře, protože jsem na webu hledala objektivní názor lidí a ne “sportovců” a pod. jak je přímo na stránkách “Zdravé stravování” prezentováno. Abych i já za sebe napsala objektivní komentář, tak se připojuji s mojí zkušeností s krabičkovou dietou od “Zdravého stravování”. V současné době jsem se ke krabičkám vrátila už po 4. Poprvé jsem měla krabičky podle mě tak před 3 lety a musím říct, že jsem byla naprosto spokojena. Jídlo bylo velmi chutné a podařilo se mi schodit nadbytečné kilogramy, Jedla jsem krabičky 3 měsice. Měla jsem hromadu energie a i moje okolí zaznamenalo změnu a musím říct, že dost lidí z mého okolí si na základě mé dobré zkušenosti s karbičkami jídlo začalo objednávat. Dopravce úžasný, výborný přístup, ochota, slušnost. Tak po 1,5 jsem se ke krabičkám vrátila nějak před létem, abych se zase dostala do formy. No ejhle….přišla změna v kvalitě. Jídla mi převážně vůbec nechutnala, o vzhledu ani nemluvím. Byla jsem naštvaná, ale dala jsem tomu šanci, říkalal jsem si, že to ani nemůže být možné, byla začátek pandemie, tak jsem si říkala, že třeba mají málo personálu. No, měsíc jídlo strašny, měla jsem hlad a chuť, tak jsem krabičky sice jedla, někdy letěly do koše a ještě se doma dojídala, strašný. Nevím už, zda jsem vydržela jen měsíc, nebo jsem to jedla 2, každopádně o ničem. Nezhubla jsem, byla jsem naštvaná, jídlo mi nechutnalo a stálo to jen hromadu peněz. Stejně jsem se nepoučila a věřila jsem ve zlepšení, tak asi za půl roku jsem si opět krabičky objednala. A scénář se opakoval. Jídlo nebylo chutné, byla toho hromada, spíš hromada nevzhledné hmoty a já na tom byla úplně stejně. Když jsem viděla v krabičce jako přílohu tortilu jako přílohu, která se po ohřátí s kyselou směsí kolem změnila v nepoživatelnou věc, už jsem měla chuť do firmy zavolat. Byla snad každý týden min. jednou. Hnus opravdu. Takže jsem na krabičky úúúúplně zanevřela. No a rok se potkal s rokem a já jsem teď po zimě měla potřebu dát nějaké to kilo dolů a když mi kolegyně řekla, že má 2. měsíc krabičky, tak jsem do toho zase šla. A světe div se…. všechno je jinak. Jídla jsou opět výborná, nemám vůbec pocit hladu, nemusím se dojídat a těším se vždycky na další chod. Všechno úplně stejně jako před těma cca 3 lety, kdy jsem s krabičkama začínala. Že by změna kuchařů???? Nevím nedovedu si to vůbec vysvětlit. Buď top, nebo naprosto špatně. Nic mezi tím. Divné. Jsem teď moc spokojená. Mám za sebou 14 dní a už se tícím lépe, mám víc energie a cítím se opravdu dobře. Chtěla bych zmínit i teď naprostou spokojenost s řidičem, což jsem měla ostatně vždycky. Vím, že i více lidí by si krabičky rádo objednalo, ale ta cena je prostě vysoká. I na mě. Je mi jasné, že za 100 Kč se jídlo na celý den úvařit a dovést nedá , jen to konstatuji, že pro někoho dát min 8 tis za 20 dní jen pro sebe je prostě nad jeho finanční limit. Když to shrnu, v současné době veliká spokojennost, peníze investované do sebe jsou dobře investované peníze. Urřitě si budu objednávat i jídlo na další měsíc.

 19. 3 týdny mám program “pro zdraví” Jídlo je skvěle připravené, chutné, pestré. Cena mi přijde v pohodě. Žádné problémy s kvalitou. Můžu jenom doporučit. Váha mi spadla – 4kg. Žádné dojídání nebo večerní návaly chutí luxovat ledničku, zobat sladké nebo slané. důležité je si správně spočítat kalorický příjem a podle toho si objednat. Za mě 1. Pokud v minulosti měla potíže tak teď v dubnu a květnu 2021 vše skvělé.

  1. Tak já přidám aktuální hodnocení stravovacího programu Pro zdraví z mého pohledu, mám jej třetí měsíc a jídla jsou podle mě ideálně dochucená a čerstvá. Po celou dobu co odebírám celodenní stravování jsem neměla jídlo, u kterého bych zažila nějaký nedostatek. Už při první objednávce jsem si z krabiček nechala vyřadit květák, ten mi teda vůbec nešmakuje a vyhověli mi. Je to tak jak píšete, důležité je zvolit si správný počet kJ, aby nedocházelo k vyjídání ledničky nebo podobným zkratům. Mám 7tis kJ a úplně mi to stačí, mám energie na rozdávání a váhový úbytek je viditelný.

 20. Super díky za recenzi, potřeboval jsem vědět jak je to u takových krabičkových diet, jestli je to chutné a zdravé jídlo a jestli má dieta nějaké účinky, i když si dám jednou za čas nějaký ten fastfood tak bych chtěl začít jíst něco zdravějšího věřím že tělo to ocení a bude to znát na váze i fyzičce.

 21. Chtěla jsem po dovolené dát dolů pár kil. Rozhodla jsem se pro krabičkovou dietu a začala jsem. ale firma, ze které jsem si krabičky objednávala, měla týdenní výpadek (dovolenou) a já jsem nechtěla dietu přerušit. A tak jsem hledala náhradu. Po té, co jsem prohledala internet a našla jsem “Zdravé stravování”, které je na 1. místě mezi krabičkovými dietami, bylo rozhodnuto. Teď jsem ráda, že jsem si krabičky objednala pouze na týden, na zkoušku, protože je jídlo odporné, nedochucené…. Zarazilo mě i to, že dopolední svačina (ovoce s tvarohem a horkou čokoládou) je doslazované moučkovým cukrem? Proboha proč? A tak jsem si šla projít jídelníček a zjistila jsem, že i když jsem si zaplatila program zdraví – 6000 kj, u některých celodenních menu uváděli až 6400 kj. Volala jsem do firmy a dotazovala jsem se, proč, když si platím 6000 kj, a paní mi řekla, že se to nedá přesně vypočítat a pokud jsem nechtěla cukr, měla jsem si objednat bezsacharidovou dietu. Já jsem jen chtěla zdravě jíst. A proto vím, že s touhle firmou už nechci mít nic společného.

  1. Natašo, nejsem žádný zástupce firmy a nemám s ní s výjimkou této recenze nic společného, ale přesto mi to nedá nereagovat: zdravě můžete jíst opravdu úplně klidně i s moučkovým cukrem. Nevím, kolik toho o stravě víte, ale většina alternativ slazení je spíše pro dobrý pocit na duši lidí, kteří stravě nerozumí, než že by to bylo výrazně lepší než cukr. Pokud se s cukrem vejdete do tabulek nebo ho spálíte, je to přeci úplně v pořádku. Co se týče přesahu o 400 kJ, to mi taky přijde úsměvné – počítala jste si někdy jídelníček? To opravdu nejde na kilojoul přesně. Tato recenze je už několik let stará, mohlo se toho samozřejmě mnoho změnit, nicméně za její pravdivostí z mojí strany si stojím. 🙂 Barbora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *