Těstoviny s dýňovou omáčkou a kozím sýrem (od 7 měsíců)

V rámci spolupráce tu mám několik druhů těstovin s různými dětskými motivy. Teď přišli na řadu Mimoni. A těstoviny s Mimoni, to si vysloveně říká o pěkně žluto-oranžovou omáčku, že? Takovou dýně rozhodně umí, a vy ji můžete umět taky. 😉

Na cca 4 – 6 porcí:

  • 450 g (cca 1/2) dýně hokaido (lze použít i jiný typ)
  • 150 g (2 středně velké) mrkve
  • 1 větší cibule
  • 2 - 3 stroužky česneku
  • tuk dle potřeby
  • sůl dle chuti
  • 200 g měkkého kozího sýra

V pánvi či hrnci rozpalte malé množství tuku a začněte na něm opékat nakrájenou cibuli. Ani se nemusíte příliš trápit s tím, aby byly kousky co nejdrobnější, omáčku budete stejně mixovat. Až začne cibule zlátnout, přidejte nasekaný česnek a na kostky nakrájenou dýni a mrkev. Krátce společně opečte a poté zalijte vodou tak, aby bylo vše ponořeno, ale ne více (mělo by to být přibližně 1/2 litru vody). Vařte do změknutí veškeré zeleniny. Poté odstavte, přidejte sýr a vše společně rozmixujte na hladkou omáčku. Dle chuti a slanosti sýra případně dosolte.

Můžete doplnit i o rybu, maso nebo strouhaný sýr, aby bylo v jídle více bílkovin, pro malé děti je ho ale dost i v kozím sýru. Podávejte s těstovinami. Ty moje jsou značky Melissa, jsou vyrobeny z tvrdé semoliny, nerozváří se a v nabídce jsou různé motivy – Tlapková patrola, Mimoňové či Sponge Bob. Koupíte je například v síti Rohlík, Košík, Makro, Iceland nebo Kaufland.

Dětská specifika:

Pozor na horší stravitelnost česneku a cibule, které mohou nadýmat. Recept můžete ale uvařit i bez nich jako základní jídlo pro děti od 7 měsíců, řadím jej tedy do této kategorie.
V případě podávání nejmenším dětem uvažte volbu sýra tak, aby měl co nejmenší množství soli. Můžete jej nahradit i dětskou lučinou či zakysanou smetanou.

do 1 rokudýněhlavní jídlaod 1 rokuod 3 let

2 komentáře - “Těstoviny s dýňovou omáčkou a kozím sýrem (od 7 měsíců)”

  1. Dobrý den, šlo by prosím nahradit kozí sýr nějakým jiným? Nebo to nebude “ono”? Děkuji za Vaše recepty, jsou skvělé! 🙂

    1. Dobrý den, Hanko, určitě šlo – volila bych něco měkkého a rozpustného, třeba ricotta by podle mě mohla být super, nebo Lučina. Díky za pochvalu. 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *