Špaldová brněnská kvítečka (od 2 – 3 let)

Na tento recept mě navedla maminka, která žije v Brně. Původní se mi ale až tak nelíbil složením, a tak jsem jej trošku ozdravila k obrazu svému, efekt kvíteček zdobených oříškovým středem jsem ale zachovala. Tak vzhůru do pečení, ať už jste z Brna nebo Zadní Lhoty. 🙂

Na cca 20 – 30 koleček (dle velikosti):

  • 100 g mletých lískových ořechů
  • 100 g změklého másla
  • 1 vejce + na potření
  • 60 g kokosového cukru
  • 180 g hladké špaldové mouky (použila jsem celozrnnou)
  • lískové oříšky na ozdobu dle potřeby

Vejce prošlehejte s cukrem a vmíchejte změklé máslo. Poté postupně zapracujte mouku a mleté ořechy. Pokud máte čas, nechte těsto pár hodin odležet v chladu, ale není to nutné, můžete s ním případně pracovat i hned.

Z těsta tvořte malé kuličky, které na plechu skládejte k sobě po třech kusech tak, aby vzniklo kvítečko. Kvítečka pak potřete rozšlehaným vejcem tak, aby se při pečení kuličky spojily, a do středu položte lískový oříšek.

Pečte v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 20 minut, či jinak dle zkušenosti s vlastní troubou. Já jsem kolečka pekla na pečícím papíře FINO, neboť tento recept vznikl ve spolupráci s nimi. Mám zkušenost, že mi vydrží vždy v pěkném stavu na několik pečení po sobě.

Dětská specifika:

Ořechy jsou vzhledem ke své horší stravitelnosti tabulkově řazeny do kategorie od 2 - 3 let. Dalším problémem je pak i jejich vyšší náchylnost k plísním a žluknutí.

mlsáníod 1 rokuod 3 letsušenkysvačiny

2 komentáře - “Špaldová brněnská kvítečka (od 2 – 3 let)”

  1. Tyhle jsou pecka. Nejdřív jsem se bála, že mám v těstě moc mouky. (Pekla jsem s 1,5r dcerou) Ale dopadli skvěle a mám chuť je sníst všechny! 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *