Brokolicové vafle (od 1 roku)

Vždy, když vytvářím nějaký experiment, ochutnávám už v průběhu vaření. Abych měla představu, jestli má smysl se s receptem sepisovat nebo ne. Tyhle vafle jsem tak nějak ochutnávala a ochutnávala, až na svačinu skoro nic nezbylo. 😀 Tím chci říct, že se fakt povedly. A zároveň mi krásně zapadají do konceptu svačin, což je téma tohoto měsíce na Grizly.cz.

Na cca 10 vaflí:

 • 200 g syrové brokolice
 • 125 g (1 balení) mozzarelly
 • 2 vejce
 • 50 g oleje
 • 50 g mléka
 • 200 g hladké mouky
 • 1/2 balíčku kypřícího prášku (7 g)
 • sůl dle chuti

Brokolici oberte na drobnější růžičky a uvařte cca 10 minut do změknutí (přesný čas vaření záleží na velikosti). Poté slijte vodu, propláchněte brokolici vodou studenou, odkapejte a přemístěte do mixéru.

Přidejte vejce, mozzarellu včetně nálevu a rozmixujte na hladké pyré. Poté vmíchejte také mléko, olej a mouku. Dle chuti osolte.

Výsledná hmota by měla být hustá asi jako těsto na bublaninu. Pokud by byla příliš řídká a těsto teklo, přidejte ještě trošku mouky – každá saje trošku jinak. V opačném případě nařeďte malým množstvím mléka.

V přístroji na vafle pečte dozlatova. Podávat můžete například s lučinou či zakysanou smetanou, hodí se přidat i vajíčko, šunku či sýr. Vafle budou skvělá volba nejen na svačinu, ale i snídani, či jako hlavní jídlo.

Dětská specifika:

Sýry jsou kvůli vyššímu obsahu bílkovin a soli a možnému zatížení ledvin doporučovány od 1 roku. Mozarella je vhodná volba právě jako jeden z prvních sýrů, patří totiž mezi ty nejméně slané.
Taktéž celá vejce jsou vhodná od 1 roku kvůli vyššímu obsahu bílkovin ve vaječném bílku.

brokolicehlavní jídlaod 1 rokuod 3 letsvačiny

6 komentáře - “Brokolicové vafle (od 1 roku)”

 1. Zkusila jsem wafle propašovat 13m dceři, protože Vaše banánové miluje a teď nechce jíst nic zeleného, což dřív měla ráda (brokolice, okurek, cuketa, kedluben,…). No je chytrá a prokoukla to, wafle skončila na zemi a snědla jen rajčata co jsem jí k tomu nakrájela. 😄 Ale mně chutnaly náramně, takže recept ukládám a snad budu mít u ní příště větší úspěch!

  1. Mony, no jo no, je to s nimi každý den nová výzva. 😀 Tak držím palce, ať to příště projde a díky za pochvalu. 🙂 B.

 2. Naprosto luxusní (ostatně jako vždy). Synové se cpali tak, že jsem měla strach, že na nás nezbude.

 3. Vafle jsou vynikajíci, pochutnal si i manžel 🙂 děkujeme za inspiraci a prosím víc slaných receptů do vaflovače!

  1. Marti, jsem ráda, že vám chutnaly, a určitě do budoucna ještě něco vymyslím. 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *