Müsli tyčinky s jablky a vlašskými ořechy (od 2 – 3 let)

Že se jablka dobře kamarádí s vlašskými ořechy, to je věc jistá a daná naší přírodou – obojí se u nás totiž tradičně pěstuje a produkuje. Na Grizly.cz teď probíhá akce s názvem “příběhy českých a slovenských značek” a v nabídce tak můžete najít právě obě tyto typicky české suroviny. Já jsem je dala dohromady a vytvořila z nich skvělé müsli tyčinky. 🙂

Na cca 12 tyčinek:

  • 150 g ovesných vloček
  • 100 g rozinek
  • 50 g vlašských ořechů
  • 50 g křížal (sušených jablek)
  • 1 lžička skořice
  • 200 g vroucí vody
  • 100 g tekutého medu

Ovesné vločky dejte do větší mísy, přidejte rozinky, nasekané vlašské ořechy a křížaly. Zaprašte skořicí, promíchejte a zalijte vroucí vodou. Nechte chvíli nasáknout. Poté přidejte med a pořádně propacujte v kašovitou hmotu. Byť je to hmota nepříjemně mazlavá, doporučuju ji zpracovat nejlépe rukama, aby se celá směs dobře promísila.

Plech s vyšším okrajem vystelte pečícím papírem, který jste předtím zmačkali a namočili ve vodě. Když z něj přebytečnou vodu vyždímáte, bude krásně poddajný a do plechu hezky přilne.

Na plech vystlaný pečícím papírem navrstvěte vločkovou hmotu. Pravděpodobně nevyužijete celou velikost plechu, ale to nevadí, hmota drží dobře u sebe a nikam vám neuteče ani v případě, že ji okraj plechu nebude držet. Doporučuji “natlapkat” do výšky přibližně 1 centimetr.

Plech s vločkovou hmotou dejte do trouby rozpálené na 180°C a pečte přibližně 30 minut, nebo zkrátka dokud se hmota nezapeče do zlatova.

Hotové těsto nechte ještě dobře vychladnout, a poté nakrájejte na špalíčky o velikosti müsli tyčinek. Osobně je balím do pečícího papíru a převazuji provázkem nebo zalepím ozdobnou lepící páskou – vydrží takto několik dní, v lednici i v řádu několika málo týdnů.

Dětská specifika:

Ořechy jsou vzhledem ke své horší stravitelnosti tabulkově řazeny do kategorie od 2 - 3 let. Dalším problémem je pak i jejich vyšší náchylnost k plísním a žluknutí.
Ostatní ingredience jsou vhodné i pro děti nižšího věku.
Pozor také na med, který může obsahovat botulotoxin a nedoporučuje se podávat dětem do 1 roku.

bezlepkovéjablkamlsáníod 3 letsvačiny

2 komentáře - “Müsli tyčinky s jablky a vlašskými ořechy (od 2 – 3 let)”

    1. Dobrý den, Veru, křížaly jsou bez vody a čerstvé jablko má naopak vody hodně, je možné, že byste to měla tekutější. Přidejte dle toho trošku vloček nebo něčeho sypkého. 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *