Mandlové vafle (od 2 – 3 let)

Dívala jsem se na Grizly.cz na nejprodávanější produkty předchozího roku a zjistila jsem, že jsem zřejmě naprosto ukázkový zákazník – kupuju skoro všechno z tam uvedeného. 😀 Včetně mandlové mouky, která vás loni hodně bavila, takže to máte asi stejně. A tak jsem vám z ní vytvořila další recept, ať máte neustále novou inspiraci.

Na cca 8 vaflí:

 • 2 vejce
 • 100 ml mléka
 • 100 ml oleje
 • 100 g mandlové mouky (či mletých mandlí)
 • 150 g celozrnné hladké špaldové mouky
 • 1/2 kypřícího prášku (používám bezfosfátový)

Vejce prošlehejte s mlékem a olejem a postupně zapracujte i oba druhy mouky – mandlovou i špaldovou. Nezapomeňte taky na kypřící prášek, aby vám vafle pěkně vyskočily.

Výsledkem by mělo být středně husté těsto kašovité konzistence. To umístěte do přístroje na vafle a upečte. Neotevírejte přístroj předčasně, vafle by se roztrhly.

Podávat můžete například s čokoládou a karamelem, jako jsem to udělala já, ale hodí se i zdravější varianty – například s bílým jogurtem a ovocem. Vafle patří mezi ty spíše sušší, tedy hodí se je doplnit něčím tekutým.

Dětská specifika:

Ořechy (včetně mandlí) jsou vzhledem ke své horší stravitelnosti tabulkově řazeny do kategorie od 2 - 3 let. Dalším problémem je pak i jejich vyšší náchylnost k plísním a žluknutí.

mlsáníod 3 letsvačiny

7 komentáře - “Mandlové vafle (od 2 – 3 let)”

 1. Ráda bych tento recept vyzkoušela, ale nemám mandlovou mouku,mám kokosovou mouku.
  Můžu použít kokosovou mouku místo mandlové? díky za odpověď

    1. Tak vyzkoušeno a za mě docela dobrý. S těmi mandlovými srovnání nemám, ale byly docela hutný.

  1. Maruško nezkoušela bych, s jakoukoliv jinou asi ano, ale kokosová je velmi náročná na použití a alternativní nahrazování se s ní většinou nedaří. B.

  1. Lucko, zkusila bych banán, případně trošku chia nebo sezamových semínek (dle věku). B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *