Kapustovo-fazolové karbanátky (od 1 roku)

V receptech tak nějak úplně pozapomněla na kapustu a zjistila jsem to až tehdy, kdy jste poptávali recept na kapustové karbanátky bez masa. Tak jsem to hned napravila a jedny pro vás vytvořila. 🙂

Na cca 16 placek (4 porce):

 • 250 g kapusty (asi půlka středně velké)
 • 240 g vařených červených fazolí
 • 2 vejce
 • 3 stroužky česneku
 • 1 cibule
 • 50 g strouhaného sýra (použila jsem grana padano)
 • 80 g strouhanky
 • 40 g rýžové (či jiné) mouky
 • sůl dle chuti

Kapustu naloupejte na listy a dobře omyjte (zvláště ve spárách uvnitř košťálu zůstává často nepořádek). Hoďte do hrnce s vroucí vodou a krátce povařte (cca 5 minut), aby se vám kapusta lépe mixovala.

Do mixéru dejte uvařené fazole (pokud máte z plechovky, tak pouze fazole bez nálevu), nakrájenou spařenou kapustu, dvě vejce, sýr, česnek a cibuli. Rozmixujte na pyré (nemusí být úplně do hladka, pokud to nepreferujete).

Dochuťte solí a zahustěte strouhankou a moukou. Její množství se může mírně lišit dle toho, jak šťavnatou jste měli kapustu, proto si případně množství dolaďte tak, aby se vám s hmotou dobře pracovalo. Pokud nemáte mouku rýžovou, můžete použít například kukuřičnou, pohankovou či klasickou pšeničnou či špaldovou.

Z těstíčka tvarujte placky o velikosti karbanátků. Ty pak můžete smažit na pánvi s malým množstvím tuku, či zdravěji upéct taky na tukem potřeném plechu v troubě (180°C horkovzduch přibližně půl hodiny). Pokud si chcete ušetřit práci a mít jídlo z jednoho pekáče, můžete na plech do trouby přihodit i brambory a upéct si tak přílohu. Velké kousky brambor doporučuju chvilku předvařit, tenčí plátky není potřeba.

Dětská specifika:

Recept řadím do kategorie od 1 roku především kvůli obsahu fazolí. Ty jsou jakožto luštěniny doporučovány právě od tohoto věku.
Pozor také na horší stravitelnost a nadýmavost česneku a cibule.

hlavní jídlakapustaluštěninyod 1 rokuod 3 letsvačiny

8 komentáře - “Kapustovo-fazolové karbanátky (od 1 roku)”

 1. Musím říct, že jsem moc překvapená. Původně jsem si myslela, že tento recept vůbec zkoušet nebudu, sama moc fazole nemusím…ale pak převážila zvědavost a touha poskytnout synovi zdravou stravu….a wau!!! je to úplně výborný jídlo!!!!

 2. Absolutně vynikající, obě děti (1r, 2r) se mohli užrat a dospělákům chutnali taky moc. Děkujeme!

 3. Dnes jsme zkoušeli k obědu a malé bohužel nejely. Převládala chuť fazoli nad kapustou. Postup jsem dodržela přesně. Nebyly ani tak zelené jako na fotce. Nevím jestli to bylo kapustou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *