Batátovo-brokolicová krémová polévka (od 6 měsíců)

Z téhle polévky se stala u Káji obrovská hitovka, a to navzdory tomu, jakou má pro děti nesympatickou barvu. Když ji do sebe házela a ještě si vyžádala přídavek, chvilku jsem dokonce i přemýšlela, jestli mi ji někdo nevyměnil. Pochvala za zelenou polévku? No, zdá se, že nic není nemožné! 🙂

Na cca 4 porce:

  • 400 g batát (cca 1 velký kus)
  • 200 g brokolice (cca 1/2 hlávky)
  • 1 cibule
  • 3 - 4 stroužky česneku
  • 100 ml podmáslí
  • olej dle potřeby
  • sůl dle chuti

V hrnci rozpalte menší množství oleje a opečte na něm nahrubo nakrájenou cibuli. Až začne zlátnout, přidejte ještě nadrobno nakrájený česnek a na kostičky nakrájenou batátu. Až bude celá směs opečená, zalijte vodou cca 1 centimetr nad hladinu povrchu a přihoďte na menší růžičky obranou brokolici. Vařte do změknutí celého obsahu – přibližně čtvrt hodinky.

Po dovaření rozmixujte na hladké pyré, dosolte a zjemněte podmáslím. Již jen prohřejte, nevařte, aby se vám podmáslí nezdrclo.

Doporučuji podávat s kapkou kvalitního panenského tuku a oblíbenými semínky.

Dětská specifika:

Dětem do 1 roku vynecháme sůl a koření.
Pozor na horší stravitelnost a nadýmání u cibule a česneku. U dětí do roka či citlivějších dětí doporučuju nejprve vyzkoušet či případně vynechat.

batátybezlepkovébrokolicedo 1 rokuod 1 rokuod 3 letpolévky

7 komentáře - “Batátovo-brokolicová krémová polévka (od 6 měsíců)”

  1. Já podle Vás tak rada vařím, díky Vám dostanu do děti zeleninu, kterou by mi normálně hodily na hlavu. V téhle polévce brokolici nikoho nenapadlo hledat a musím říct, že i já jsem byla příjemně překvapená, jak byla výborná. Děkuji

  2. Vynikající. Jsem moc ráda, že jsem šťastnou náhodou na Váš blog narazila. Moc ráda podle Vás vařím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *