Recepty pro princeznu Elenu z Avaloru

elena-kolaz3Od 29.10.2016 v 10:00 hod. startuje na Disney Channel nová pohádka Elena z Avaloru. Je o neohrožené korunní princezně, která chrání své království před všemožnými úskalími, a přitom nezapomíná být šestnáctiletou dospívající dívkou se všemi obvyklými starostmi.

Celkově jsem pro malé fanoušky této pohádky vytvořila dvě menu, každé o čtyřech chodech, a právě teď vám přináším menu první. Je inspirováno něžnou princeznovskou duší Eleny, která miluje vše holčičí, nosí krásné nadýchané šaty a výrazné šperky, ráda si užívá s přáteli a baví se jako všechny dospívající dívky. Pokud vám tato jídla budou inspirací třeba na princeznovskou oslavu laděnou do růžova, kterou si vaše malé holčičky jistě užijí, budu za to moc ráda.

Z čeho je tedy toto růžové menu složeno?

  1. Předkrm: Růžová ředkvičková pomazánka na chlebíčky pro malé princezny
  2. Hlavní jídlo: Královská krůtí roláda plněná ořechovo-jablečnou nádivkou
  3. Dezert: Princeznovské podmáslové muffiny s malinovým tvarohem
  4. Nápoj: Osvěžující lassí z červené řepy a chia semínek

Teď už recepty jednotlivě. Konkrétní detailní postup se zobrazí vždy po rozkliknutí příslušné fotografie.

1. Růžová ředkvičková pomazánka

img_6819-1

Ač to na fotce příliš nevypadá,pomazánka má nádherně růžovou barvu a bude se hodit do zdravých chlebíčků na oslavě každé malé princezny .

2. Krůtí roláda plněná ořechovo-jablečnou nádivkou

img_5705-1

Na královských stolech se jako hlavní bod hostiny často vyjímala pečínka či roláda. Dnes sice již nežijeme v královských dobách, přesto si ale stále můžeme velký kus masa vyšperkovat nějakou netradiční nádivkou hodnou mlsných jazýčků našich princů a princezen.

3. Podmáslové muffiny s malinovým tvarohem

img_5266-1

Růžové košíčky pro naše princezničky, osvěžující mlska pro naše malé rytíře.

4. Po dobrém jídle osvěžující lassí z červené řepy a chia semínek

img_5128-1

Tento kouzelně růžový nápoj vás příjemně osvěží i zasytí. Naše treperenda ho miluje a musím přiznat, že i my dva s manželem, ač jsme nikdy příliš nepřišli červené řepě na chuť, si ho dáváme rádi. Až budete pořádat růžovou holčičí oslavu, neměl by na ní chybět.

Přeju všem princům a princeznám dobrou chuť a veselou oslavu 🙂

A pokud sledujete pohádky s princeznou Sofií, možná už jste se setkali i s Elenou. Byla to totiž právě Sofie, kdo osvobodil Elenu uvězněnou v kouzelném fialovém amuletu, a umožnil tak psát příběhy jejího života v dalším seriálu.

Více o pohádce najdete na webu Disney Channel.

Příjemnou podívanou od 29.10.2016 přeje královna tohoto menu a její malá princezna 🙂

img_6748-1

Elena z Avaloru

2 komentáře - “Recepty pro princeznu Elenu z Avaloru”

  1. Zajímavé, ale v dalším menu by jako moučník měl být třímlékový dort. Vždyť je i v tom seriálu. Nebo to sladké pečivo, co pečou na Den mrtvých. Akorát toho humra z devátého dílu bych vynechala, asi by dětičky spíš vyděsil, než navnadil na jídlo. XD

    Dcerka má pěkné šatičky. 🙂

    1. Díky 🙂 Co se týče receptů, na tomto blogu si snažím zakládat na tom, aby recepty byly co nejvíc originální a moje. S humrem bych se v těchto končinách držela trošku více při zemi :-)) a na tres leches se najde receptů spousta, tak v druhém menu bude dezert zase trošku víc originalita, ale věřím, že nezklame 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *