Recenze: Kuchyňský robot Silvercrest

img_8437-1Od čtvrtka 15.12.2016 bude na prodejnách Lidl k dostání pákový kuchyňský robot Silvercrest. Pokud po něm pokukujete a přemýšlíte, že si jej nadělíte pod strom, máte nyní exkluzivní možnost přečíst si moje postřehy už v předstihu 😉

Základní údaje

• na hnětení, míchání a mixování
• 10 rychlostních stupňů s přídavnou funkcí pulzování
• výklopné rameno pro snadnou výměnu nástavců
• hnětací hák a metla na míchání s nepřilnavou povrchovou úpravou Teflon®
• velká odnímatelná mísa z ušlechtilé oceli o objemu 6,3 l
• víko s praktickým otvorem na doplňování přísad

TECHNICKÉ ÚDAJE:
– příkon: 1 300 W
– přívodní kabel: 100 cm
– hmotnost: 7,5 kg
– rozměry: cca 45 x 24 x 36 cm

PŘÍSLUŠENSTVÍ:

 • nerezová mísa na míchání cca 6,3 l
 • mixovací skleněná nádoba cca 1,5 l
 • hnětací hák
 • metla na šlehání
 • metla na míchání
 • ochranné víko
 • návod s návrhy receptů

Velikost

Co mě na první pohled překvapilo, je velikost. Je totiž opravdu velkorysá – nerezová mísa má objem přes šest litrů, koktejlová jeden a půl. Pokud tedy máte velkou rodinu, nemusíte se vůbec bát, že ji z robota nenakrmíte 🙂 Na druhou stranu, máte-li naopak malou spotřebu, může to pro vás být i komplikací. Musíte totiž počítat s tím, že jeden bílek či malé množství těsta se  v něm kvůli velkému objemu míchá hůře.

img_8468

Práce s přístrojem

Co se týče ovládání, je velmi intuitivní a jednoduché, stejně tak i nasazování příslušenství a manipulace s přístrojem je zcela bezproblémová a dobře promyšlená. U jiných přístrojů musíte často přemýšlet, kam který díl patří, kudy ho nasadit, hledáte šipky, které vám značí cestu… To v tomto případě zcela odpadá – zkrátka vložíte, zamknete, hotovo. Jednoduché a super!

Co se mi naopak příliš nelíbí, je používání plastů na částech přístroje, které nejvíce trpí při manipulaci. Plastové rameno, plastový knoflík, kterým rameno zvedáte, plastové víko a plastová násypka. Nejvíce problematický mi plast přijde právě u víka s násypkou, které je z velmi tenkého a na první pohled křehkého materiálu. Plastové zoubky do sebe musíte zacvakávat opatrně, aby se vám nezlomily, a nešikovné hospodyňky jako já si musí dávat pozor, aby jim víko neupadlo na zem a zoubky se nepoškodily. Nebo alespoň na mě takto křehkým dojmem působí. Na druhou stranu – koho u šestilitrové mísy zajímá víko :-))

img_8487

Víko přístroje

Údržba a mytí přístroje je taktéž bezproblémová – součásti můžete umýt v myčce, ostatní lehce setřete hadříkem. Na přístroji nejsou žádná kritická místa a nepříjemné záhyby, ve kterých by se vám hromadila špína, což především jako maminka malého dítěte a uspěchaná žena oceňuji.

img_8481

K praktickému používání přístroje mám jednu výhradu – a tou je samotné rameno s míchací či hnětací metlou. Ta se v rameni točí tak, že pokud během míchání do mísy něco přisypáváte, semtam vám ona surovina spadne i na míchací hák (tzn. ne do mísy), a je potřeba si moment nasypávání správně vychytat a počkat si na chvíli, kdy se hák točí směrem od násypky. Je ale pravda, že jsem ještě nepotkala robota, který by se tomu uměl zcela bezpečně vyhnout, vždy se mi podařilo dostat alespoň trošku vlezlé mouky mimo mísu 🙂

Ukázku míchání hutného vánočkového těsta na plný výkon si můžete prohlédnout v tomto videu, které jsem pro Vás natočila. Ač nemá robustní celokovové tělo, můžete vidět, že i při nejvyšších otáčkách stojí bezpečně na svém místě, k čemuž mu pomáhají i přísavky umístěné na spodní ploše.

Kvalita

Co vás bude asi zajímat ze všeho nejvíce, je kvalita přístroje a kvalita jeho práce.

Co se týče kvality výkonu, ta je dle mého názoru opravdu velmi slušná. Už jen příkon robota patří mezi ty výkonnější, a za dobu mého testování skutečně neměl ani jediný problém poradit si s čímkoliv, co jsem mu dala za úkol. Zvládl bez problémů i těsto na vánočku (viz video), které patří mezi ty hutnější, a na němž jsem se rozhodla jeho výkonnost otestovat. Nevýhodou vysokého výkonu je však o něco vyšší hlučnost přístroje.

img_8463

Hodnotit podrobněji kvalitu provedení je již o něco složitější. Celkově přístroj budí svým vzezřením dojem, že je bytelný, ne nepodobný svým kolegům jiných oblíbených značek. Pokud jej ale blíže prozkoumáte a potěžkáte, zjistíte, že se jedná pouze o plast, tedy ne o kovové či nerezové tělo, které mají mnozí konkurenti, jež mi svým vzhledem připomíná. Otázkou v tomto směru zůstává, zdali je to vůbec potřeba? Svůj závěr ke kvalitě provedení výrobku mi dovolte prosím uvést až po následujícím odstavci, s nímž si myslím, že především souvisí.

Cena

Onou důležitou mojí poznámkou ke kvalitě je totiž cena. Uvážím-li, že prodejní cena je 2.690Kč, a srovnám-li ji s cenou konkurenčního robota s robustním tělem, která je řádově až desetinásobně vyšší, pak logicky nemohu očekávat stejnou kvalitu. Pokud pořídím tento robot a vydrží mi byť pouhé tři roky (což je Lidlem deklarovaná záruka na tento přístroj), konkurenční by měl tedy vydržet desetinásobně – tj. 30 let. To už se mi tolik reálné nezdá, takže v tomto ohledu si myslím, že nevychází tento robot vlastně vůbec špatně.

img_8450

Shrnutí

Přístroj bych vám doporučila, pokud máte větší rodinu, a jste tudíž zvyklí často či ve velkém míchat hutná těsta, na která potřebujete mísu většího obsahu. Doporučila bych vám jej i v případě, že se při koupi výrobku rozhodujete podle ceny, kterou považuju za velmi příznivou v porovnání s konkurencí, a také v porovnání s výkonností a šikovností přístroje. Doporučila bych vám jej v případě, že jste šetrní ke svým domácím spotřebičům, protože věřím, že s troškou opatrnosti a péče vám tento přístroj může sloužit ještě mnoho dalších let. Pokud tedy hledáte přístroj za příznivou cenu vzhledem k získané kvalitě, s tímto určitě nesáhnete vedle.

Další fotografie a oficiální informace najdete v letáku Lidlu.

recenze

41 komentáře - “Recenze: Kuchyňský robot Silvercrest”

 1. Nevím co se Vám zdá a nebo nezdá, například KitchenAid na který patrně narážíte se vyrábí už téměř sto let. Jeden mají naši dvacet let, bez problému stále funkční. Tím chci říci jen tolik – recenze funkčnosti a příslušenství ok. Ale asi není úplně nejlepší pouštět se do technikálií pokud o nich nemáte žádné povědomí.

  1. Kitchenaid nevlastním, nemůžu tedy komentovat jeho výdrž, ale měla jsem několikrát možnost s ním vařit při různých blogerských akcích a musím říct, že se mi práce s ním nezdá o nic lepší nebo horší než s tímto. Naopak mě za ty peníze dost překvapilo, že to není žádný zázrak (funkčně!). Nebudu tedy technikálie komentovat, abych Vás tím nepohoršovala, ale nemůžu se zkrátka ubránit dojmu, že u něj si zaplatím i za design a barevné provedení 😉 Já jsem ten typ, co radši každých pár let obmění za něco modernějšího, než že bych toužila, aby se u nás robot dědil po generace. Proto tato úvaha. Nevztahujme to prosím ale jen na tyto dvě značky, to vůbec nebylo cílem, použila jsem to jen jako příklad pro srovnání ceny a ukázku základního myšlení v tomto směru.

 2. Dobrý den, chci se zeptat, zda při vašem testování nezůstávala na dně nádoby mouka apod. Jinak řečeno, zda není hnětací hák příliš daleko od mísy a nezamíchá vše a musí se to potom stírat a dodělávat ručně. Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, asi trošku záleží na druhu těsta. U lineckého a podobných vánočních těst se mi to nestalo, ani u Vánočky ne. Včera mi zůstalo trošku mouky na dně, když jsem dělala medovník – neměla jsem dost másla, tak bylo těsto dost suché a nechtělo se to bez tepla ruky dobře spojit, takže to přisuzuju hlavně i tomu, těžko robot dokáže něco, co ruka ne. Klasická tekutá a vyvalovací těsta si myslím bez problému. Hák je od dna a okraje mísy maximálně půl centimetru daleko, možná ani to ne 🙂

 3. Zdravím a chtěla bych se zeptat zda slehač utáhne vyšlehat víc než dvě másla. Myslím krém. Po přidání ostatních ingrediencí. Děkuji

  1. Dobrý den Salinko, toto konkrétně jsem nezkoušela, ale odhaduji že ano. Neřekla bych, že by s tím měl mít problém 🙂

 4. Dobry vecer, zqjimalo by me, jestli je spravne, ze se pri pouziti mixeru toci i hnetaci nadstavce ?dekuji za odpoved.

 5. Dobrý deň, viete mi poradiť, či sa dá dokúpiť k robotu ešte jedna náhradná nerezová misa?

  1. To Simono bohužel nevím, zkuste se obrátit přímo na Lidl (prostřednictvím sociálních sítí docela reagují) nebo na výrobce Silvercrest, pokud tu má zastoupení (v návodu by mělo být uvedeno).

 6. Hezký den moc děkuji za recenzi na tento robot, uvažuji o koupi jen se ještě chci zeptat obsahuje i části na strouhání a krouhání zeleniny ? děkuji

  1. Alenko bohužel neobsahuje, je to opravdu jen na hnětání, šlehání, míchání a mixování. Možná se k tomu dá dokoupit nějaké příslušenství, to netuším.

  1. To je jiný tip😉 ten co prodávali na konci roku byl plastový. Ten tu paní hodnotila. Ten co mají ted je kovový. Dnes jsem koupila a vazi 8 kilo 😄má i možnosti dalších nástavců zkusím zkusím jestli půjdou sehnat😊

 7. Těsně před vánoci v loňském roce jsem koupil tento robot manželce. S mícháním je spokojena, ale robot vydává silný zvuk (rachot). Domníval jsem se, že ozubená kolečka se “usadí” a robot přestane rachotit. Je to ale pořád stejné. Manželka mi nadává, že robot ruší sousedy. Nemůže to být výrobní vada?
  Na odpověď se těší Franta.

  1. Franto, robot samozřejmě díky vysokým otáčkám trošku hluku nadělá, ale určitě bych neřekla, že je to až tolik, aby to mohlo rušit někoho v sousedství. Takže bych se přikláněla spíše k té výrobní vadě. Zkuste reklamovat v Lidlu 😉 B.

 8. Dobry den.Tento stroj si zakoupila manzelka protoze chtela pect doma chleb. V rukach pro zenu temer nadlidsky vykon. mam jej vic nez rok a chleba hneta micha obden. takze yadna porucha zadne pazvuky . Stroj je silnejsi tak i hlucnejsi. nemuzete od silneho auta chtit tichounko.Zajdete do pekarny poslouchat ty jejich masiny..
  podtrzeno skvely kauf. Taky jsme porovnavali jine znacky a rozdily temer nulove , spise vedla tato..

  1. Lenko, konkrétně vánočku jsem v něm zkoušela a určitě si s ní poradil, jen už si nepamatuju, z jak velkého byla množství. Asi nebyla úplně obrovská, ale nebála bych se 😉 B.

   1. Jste zlatá, děkuji moc. Budu doufat, že se kvalitou nezhoršili a zkusím objednat https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Profi-kuchy-sk-robot-SKV-1200-A1/p100214865
    Pokud bude alespoň tak dobrý, jako jeho starší bratříček, který jste testovala, tak budu spokojená 🙂
    Ještě mě napadlo – nemělo těsto tendenci se držet nahoře na metlách, háku atp.? Zrovna tohle je tuším problém u ETA…
    Jinak opravdu děkuji za recenzi i váš čas 🙂

    1. Já myslím, že jestli došlo k nějakým změnám, tak spíš k lepšímu 😉 Minimálně tedy designově za mě určitě, ale věřím že i funkčně. S tím přichytáváním na hácích si popravdě nejsem vůbec jistá, ono už je to delší dobu, co jsem ho testovala, ale nic takového mi v hlavě neutkvělo a pokud by se mi to stalo, asi by to v recenzi i zaznělo, takže si myslím, že já osobně jsem to nepozorovala. Myslím, že ani na stěny mísy se to příliš nepřichytávalo, to třeba u Tefalu, který mám nyní, pozoruju v daleko větší míře. Za sebe bych se nebála a šla do něj, za ty peníze 😉

 9. Dobry den, uvazuju nad koupi tohoto robota ale jak jsem vysledovala neni nanem moznoust strouhani je to robot ciste jen ne hneteni slehani mixovani chapu to spravne?

  1. Dobrý den Lenko, ano, chápete to správně, robot nemá struhadlo, jen tři druhy míchacích háků plus nástavec na koktejl 🙂 B.

 10. Na dně mísy zůstává nerozmíchaná surovina.
  Malé množství másla a vajíčka s cukrem nemáte šanci rozmíchat.
  Mít doma tento přístroj, pouze na velké množství, je myslím zbytečné.
  Po nadšení z designu přístroj vracíme.
  Lumír

 11. Tak dnes jsem také otestovala Silver Cres SKMP1300B3,na první zadělání těsta na medove trubičky /z 15dkg mouky/jsem moc spokojena, na dně nezůstala mouka,vše pěkně zamícháno .Takže uvidíme dále.

 12. Dobrý deň! Mixér je výborný.Chcem Vás poprosiť,chcela by som si objednat metličku na šľahanie,lebo sa mi polámala.Ak áno budem Vám vďačná.Ďakujem a prosím Vás o Vašu odpoveď.

  1. Dobrý den Angeliko, já nejsem prodejcem, robota jsem pouze testovala, nelze si tedy u mě kupovat jednotlivé komponenty. Obraťte se se svou otázkou na Lidl. B.

 13. Děkuji za Vaši recenzi, na základě které mi dnes tento robot došel. Doufám, že budu také patřit ke spokojeným zákaznicim. Krásný den

  1. Dejte Marťo vědět, jak jste spokojená. Díky za důvěru a ať se vám dobře “robotí” 🙂 B.

   1. Tak po 2letem skoro denním užívání mohu tento robot opravdu doporučit. 😊 Jsem spokojená a rozhodně koupi nelituji 😍😍😍

  1. NAše Eta se vyrábí již několik let v Číně 🙂 Výrobna jako taková už tady není, pouze prodejny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *