Mléčná rýže z domácí pekárny (od 1 roku)

Znáte takové ty dny, kdy se vám nechce nic dělat a nebo na to ani nemáte čas, a přitom vás honí mlsná a chtělo by to k obědu něco teplého do bříška? Pokud vlastníte domácí pekárnu, mám pro vás bezva nápad. Udělejte si v ní rýžovou kaši. Žádné míchání, žádné připalování. Vemte prcka na hřiště a až se za hodinku vrátíte, sladká dobrota bude na světě. 


  • 1 litr mléka
  • 20dkg kulatozrnné rýže
  • 4 lžíce cukru
  • špetka soli
  • oříšek másla

Všechny suroviny vložíme do domácí pekárny (klasicky nejdříve tekuté suroviny, potom ty ostatní), zapneme program Marmeláda a o víc se nestaráme. V mojí pekárně tento program trvá 1:15hod.

Zdobíme ovocem, čokoládou, kakaem, skořicí, vanilkou..

Dětská specifika

o mléku se vedou mnohé diskuze. Některé normy jsou přísnější, jiné méně. U nás odborníci doporučují spíše přísnější postup - mléko k tepelné úpravě od 1 roku (plnotučné), ke konzumaci jako nápoj dokonce až od 3 let

hlavní jídlakašemlsáníod 1 rokusvačiny

2 komentáře - “Mléčná rýže z domácí pekárny (od 1 roku)”

  1. Měla jsem trochu obavy, co z toho vzejde, ale výsledek mě příjemně překvapil :-). Takhle doměkka se mi rýže v mléce nikdy nepodařila uvařit. Na můj vkus to bylo trochu sladší, než by nutně muselo být, a možná i moc husté, ale to se všechno dá poladit :-). Díky za skvělý nápad!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *