Jáhlové lívanečky (od 1 roku)

Bezmoučné lívance se staly velmi populárními. Vymyslela jsem pro vás tedy nový recept – tentokrát s využitím jahelných vloček. 

Suroviny na asi 10 lívanečků:

 • 1 hrnek jáhlových vloček
 • půl hrnku mléka
 • 1 vejce
 • 1 banán
Jahelné vločky nasypeme do misky, zalijeme teplým mlékem a necháme chvíli nasáknout. Narozdíl od vločkových jsou jahelné jako obláčky, takže jim stačí i pouhých pár minut. Poté přidáme vejce a zralý banán a společně rozmixujeme na kaši, kterou na pánvi opečeme do zlatova. 
Pozn.: Jelikož se mi množí otázky, proč se vám různé moje bezmoučné lívance trhají, zkusila jsem při vaření těchto více experimentovat a přijít tak na odpověď. Vždy mixuju v koktejlovém nástavci na robotu. Z části těsta jsem udělala opravdu hustou kaši, kterou jsem na pánev dávala lžičkou a ještě ji vždy “rozňahňala” do správného tvaru. Lívanečky šly udělat krásně. Druhou část těsta jsem naředila větším množstvím mléka, bylo tekuté asi jako to na palačinky.Struktura na povrchu je sice jiná, ale lívanečky šly opět odlepit krásně. Oboje můžete porovnat na fotografii níže. Pánev vždy dobře rozpálím, ale poté smažím spíše pozvolna, abych neměla spálený povrch a nedopočený vnitřek. Na první várku dávám asi lžičku oleje, pak už další tuk nepřidávám, i když dále smažím. Pánev s kvalitním nepřilnavým povrchem je podle mě u tohoto receptu zásadní. 

Vlevo tekutější těsto, vpravo hutnější.

Dětská specifika:

 • do kategorie od 1 roku řadím zejména kvůli přítomnosti mléka. Pokud budete chtít udělat lívanečky i menším dětem, jistě můžete, ale doporučovala bych mléko nahradit vodou nebo nějakou rostlinnou alternativou. Z vejce použijte jen žloutek.

hlavní jídlajáhlymlsáníod 1 roku

15 komentáře - “Jáhlové lívanečky (od 1 roku)”

 1. Tak u nás veliký úspěch i u nelívancového dítěte, které jí nejradši za pochodu :)) Jinak souhlas s tím jakou pánev člověk použije na lívance či palačinky. Na hustotě těsta moc nezáleží, na pánvi ANO!
  Díky za super recepty!

  1. Super Jani, díky moc za pochvalu, mám radost že chutná 🙂 S pánví naprosto souhlas 🙂 B.

 2. Krasny den. Děkuji za uzasne recepty. Jste top! ♡
  Když bych chtěla udat lívanečky dceři…ale ještě ji nebyl rok..mohu misto mléka použít Kokosové mléko? Nebo i to se muže až od roka? Dekuji moc.

  1. Kokosové mléko bych ještě nevolila, spíš třeba vločkové nebo rýžové, to je v jejím věku daleko vhodnější. Díky za milou pochvalu 🙂 B.

 3. Je to už několikátý recept co sme doma zkusili a zatim 100%úspěch. Nás 18m jich snědl skoro pět

  1. Dobrý den Petro, ano, všechny tyhle tekutější kysané mléčné výrobky můžete a je to i dobře je nabízet. 🙂 B.

 4. Dobrý den dal by se banán v tomto receptu nahradit ? Recept bych ráda vyzkoušela ale syn má histaminovou intoleranci a banán mu nedělá dobře 🙁

  1. On je tam ten banán jako sladivo nebo pojivo. Zkusila bych místo banánu přidat ještě jedno vajíčko navíc, pokud jej snáší dobře. A dochutíte si pak přidaným ovocem na talíři. 🙂 B.

 5. Mockrát děkuji za skvělé nápady a inspiraci. Lívance měli úspěch u malých i velkých 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *