Moje cesta k vaření

Jak už to tak v životě bývá, největší radost člověku dělají ty činnosti, ke kterým si vlastně jen tak odbíhá relaxovat z úplně jiného oboru. Ani já nejsem jako vystudovaná ekonomka a soudní zapisovatelka v tomto směru výjimkou. Vaření bylo zkrátka vždy mou zábavou a relaxací, dělanou pro potěchu těla i ducha.

Na to dětské jsem se ale začala orientovat – jak jinak – až s příchodem naší holčičky. Začátek přikrmování jsem se snažila brát velmi zodpovědně, byla to významná událost v mém mateřském životě a chtěla jsem dát dceři ve stravě kvalitní základ, a tak jsem se na něj snažila také náležitě připravit. Pořídila jsem první dětskou kuchařku a začala pročítat informace.

s mojí dcerou :)

Jak šel čas a dcera rostla, začaly se nevzhledné kašičky měnit v krásná barevná jídla a mě začala opět popadat kuchařská vášeň 🙂 Začala jsem jídlo i fotografovat a sdílet jej se stejně zapálenými kuchaři prostřednictvím sociálních sítí. Postupem času jsem se zdokonalila také v technice focení, až se i to stalo mým velkým koníčkem. Ačkoliv inspirace na jídla pro dospělé jsem kolem sebe měla nepočítaně, nápadů na ta dětská bylo stále jen velmi málo. Rozhodla jsem se tedy, že vezmu vše do vlastních rukou a založila jsem facebookovou skupinu Vaříme malým dětem.

Po čase jsem začala také psát blog Máma v kuchyni. Zprvu spíše jen z potřeby mít své recepty někde uloženy pro pořádek a přehled. Časem se blog stal úspěšným a získal si pravidelné čtenáře i rozhled po širším světě mimo skupinu. Tato stránka je jeho, doufám, důstojným pokračovatelem a umožňuje blogu další rozvoj.  Zahrnuje nejen recepty, které jsem za dobu svého předchozího vaření nastřádala, a věřím, že i do budoucna nastřádám, ale také články, recenze, reportáže, novinky a zkrátka prostor pro to, abych mohla nechat vyřádit i své spisovatelské střevo a mohla se s vámi podělit o vše, co se v mém životě děje.

Část webu je věnována také nabídce kurzů vaření pro děti a s dětmi, kterému bych se do budoucna ráda věnovala opravdu aktivně. Chci zkrátka do světa, poznávat reálné tváře, získávat bezprostřední zpětnou vazbu a pomáhat maminkám se stejnými otázkami a problémy, jako jsem měla já kdysi. Jsem jedna z vás a chci vám své znalosti a zkušenosti předávat formou, která vám bude blízká, srozumitelná a příjemná.

Věřím, že tento web není konečnou, neboť úspěch a pochvaly všech maminek, které mé recepty vaří a píší mi krásné vzkazy o tom, jak jejich dětičkám chutná, jak se naučily vařit zdravě, a jak se i jejich manželé spokojeně usazují ke společnému jídlu, mě žene stále kupředu. Jednou se třeba splní i můj největší sen – mít vlastní restauraci s přátelským přístupem k dětem a jejich malým talířkům.

na_louce_ctvercova