Vločková kaše s jablíčky (od 7 měsíců)

IMG_8525 (1)

Ideální snídaně 🙂 A bez přidaného cukru, neboť jablíčka kaši příjemně osladí. Po ránu vás navíc zahřeje a nastartuje.

Na 1 porci:

  • 50g vloček (používám špaldové a žitné, mohou být i klasické ovesné)
  • 150ml rostlinného mléka (kravské od 1 roku)
  • 1 menší jablko
  • 1 celá skořice a špetka mleté na ozdobu (od 1 roku, nemusí být)

IMG_8539 (1)

Vločky nasypte do hrnce, zalijte mlékem, přidejte oloupané a na drobné kostky nakrájené jablko, celou skořici, a za mírného bublání uvařte (zpravidla do pěti minut, dle druhu vloček). Až vločky i jablka změknou a mléko se částečně odpaří, máte fázi vaření za sebou. Pokud chcete hladší kaši, přemístěte do mixéru nebo projeďte tyčovým, ale můžete ji nechat i tak, jak je. V případě potřeby doslaďte troškou sladu, sirupu nebo cukru, ale jablíčka jsou sladká natolik, že malé děti podle mého názoru doslazovat nepotřebují. Můžete ozdobit libovolným ovocem a zaprášit špetkou mleté skořice.

Dětská specifika:

Vločky s obsahem lepku (koupíte i bezlepkové) jsou vhodné pro děti od zavedení lepku, což bývá cca měsíc po začátku přikrmování. Bezlepkové (např. rýžové, jáhlové, pohankové apod.) jsou dokonce vhodné od začátku přikrmování. Přesto ale myslete na to, že obilné vločky jsou obtížněji stravitelné a z většího množství může mít vaše děťátko střevní potíže a třeba i neklidnou noc. Proto ji nedoporučuju podávat malým dětem před spaním. Kaše je ideální konzumovat ráno.
Kravské mléko v tepelně upravené podobě je vhodné pro děti od 1 roku a mělo by být čerstvé a plnotučné. Pro menší děti vařte kaši ve vodě nebo vhodném rostlinném mléce (např. rýžovém). Pokud chcete s kaší zároveň dodat děťátku mléčnou dávku, uvařte ji ve vodě a po lehkém zchládnutí vmíchejte prášek umělého mléka.
Skořice je alergen a je vhodné ji otestovat spíše až po prvním roce.

bezmléčnédo 1 rokuhlavní jídlajablkakašemlsáníod 1 rokuod 3 letrecepty našich babičeksvačiny

8 komentáře - “Vločková kaše s jablíčky (od 7 měsíců)”

  1. Dobrý den, kaše je vynikající syn jí miluje vločky vařím v kokosovém rostlinném mléce . Dnes jsem místo jablka které jsem doma neměla použila borůvky, kaše měla pěknou barvu a chutnala stejně dobře jako s jablkem. Vaše recepty jsou boží děkuji za inspiraci.

  2. Dobrý večer, tuto kaši vařím dceři ke snídani nejčastěji a moc jí chutná. Nejprve jsem ji vařila z rýžového mléko, teď po roce už i z kravského a je výborná. I kuskusová kaše s banánem je naše oblíbená snídaně. Děkuji moc i za ostatní recepty, často zde hledám inspiraci. Veronika

  3. Dobrý den, teprve včera jsem objevila Váše stránky a jsem nadšená. Dnes ráno jsem dělala tuto kaši, byla vynikající, moc jsme si na ní s dcerou (1 rok) pochutnaly. Už se těším až vyzkouším další Vaše recepty, k obědu budou květákovo-cizrnové placky:-)

    1. Vendul díky za milou pochvalu, snad se vám s mými recepty bude dařit i nadále 🙂 Dobrou chuť, B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *