Těstoviny s chřestovou omáčkou a sušenými rajčaty (od 1 roku)

IMG_5656 (1)Recept na jednoduché a rychlé jídlo z chřestu,  a to ve formě, která bude sympatická i dětem.

Na cca 3 – 4 porce:

  • 250g zeleného chřestu
  • 2 stroužky česneku
  • 100ml mléka
  • 50ml smetany ke šlehání
  • olej dle potřeby
  • sůl a pepř dle chuti
  • sušená rajčata dle chuti
  • těstoviny na 3 - 4 porce

Česnek zmáčkněte nožem a nakrájejte na drobné kousky. Z chřestu odstraňte dřevnaté konce, které můžete použít do vývaru nebo zahodit. Z druhé strany naopak odřežte čerstvé špičky, které jsou na něm to nejlahodnější. Taktéž je dejte stranou, ale tentokrát opravdu nevyhazujte 🙂 Zbylou část stonku nakrájejte na kolečka. V pánvi rozehřejte malé množství oleje a osmahněte na něm jak česnek, tak i chřestové stonky. Až česnek začne zlátnout, podlijte mlékem i smetanou, osolte, opepřete a na mírném plameni vařte do změknutí chřestu, což bude trvat zhruba 10 – 15 minut. Můžete i přiklopit poklicí, ale není to nutné. Po uvaření celý obsah pánve rozmixujte na jemnou omáčku.

IMG_5690 (1)

Stranou si uvařte těstoviny dle návodu, k nimž na poslední 2 – 3 minuty přihodíte i odložené špičky chřestu. Pak už zbývá jen nakrájet sušená rajčata na menší kousky a smíchat dohromady s těstovinami, omáčkou a křupavým chřestem.

Dětská specifika:

O chřestu se mnoho informací neuvádí. Může být alergenem, se stravitelností by ale po rozmixování potíž být neměla, a dle mého názoru tedy lze podávat i před prvním rokem, nicméně z důvodu nedostatku informací z opatrnosti uvádím raději od 1 roku.
Smetana i mléko se pro vyšší obsah bílkovin doporučuje od 1 roku.

bezlepkovéchřesthlavní jídlaod 1 rokuod 3 let

8 komentáře - “Těstoviny s chřestovou omáčkou a sušenými rajčaty (od 1 roku)”

  1. Zdravím, sušenými rajčaty se myslí ty naložené v oleji nebo lze i sušené sušené a namočit předem? Nebo se tyto nehodí? Díky, E.

    1. Je to zcela na Vaší chuti Evelino, vyberte dle svých vlastních preferencí. Já jsem vybrala nakládaná v oleji, právě proto, že jsou příjemně měkká 🙂

    1. Bohužel kupovaný, prý trvá leta, než se může sbírat úroda, na to bych neměla nervy ani kapacitu :))

  2. Máme uvařeno…sice bez smetany a sušených rajčat ale i tak 13m dcera říkala ňam ňam a já se přidávám, je tu mňamka. 😀

  3. Je to fakt moooc dobry. Tentokrat si pochutnal i muj syn, protoze chrest byl rozmixovany😊 dekuji za vase skvele recepty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *