Sezamové sušenky (od 2 – 3 let)

Poslední den letošního školního roku je u nás ve znamení odchodu dcery z předškoličky. Po prázdninách už půjde jako velká slečna do té pravé a opravdické školky. Na rozloučenou s dětmi a hlavně skvělými tetami v našem Dráčku jsme pekly sušenky. Snad budou školičkovému osazenstvu chutnat tak jako mamince, která se musela hodně držet, aby to dětem nesnědla :-)) 

Na cca 40ks sušenek (dle velikosti): 

  • 100g sezamové pasty (můžete použít i burákové máslo či podobnou nátěrovou hmotu)
  • 60g másla
  • 80g cukru krupice
  • 200g hladké mouky (použila jsem špaldovou, typ 630 z Lidlu)
  • 1 vejce

Všechny uvedené ingredience vypracujte v těsto. Pokud by bylo stále příliš lepkavé, přidejte ještě trošku mouky, neb každá saje trošku jinak. Těsto patří mezi ty, se kterými si musíte dát trošku práce, ale určitě se to vyplatí 😉 Válejte na zhruba půlcentimetrovou vrstvu a vykrajujte tvary, použít můžete i sušenková vykrajovátka s reliéfem, měl by se na nich udržet. Nejlépe uděláte, pokud budete těsto válet přes dva pečící papíry nebo mikrotenové sáčky, pak se vám bude pracovat daleko lépe. Pokud potřebujete, klidně si jej ještě podsypte i troškou mouky. Pracujte rychle, aby se vám těsto neroztápělo, neboť je docela mastné (vrátí se vám to ale na křehkosti sušenek). Pečte v troubě vyhřáté na 180°C horkovzduch, a to přibližně 8 minut. 

Po vychladnutí jsou sušenky křupavé. Pokud chcete, aby změkly, uložte je do dózy s kouskem jablka, velmi brzy nažijou jeho vláhu a změknou.

Dětská specifika:

sušenky řadím do kategorie od 2 - 3 let především kvůli obsahu sezamu, který je jako prudký alergen takto zařazen i v tabulkách, které pro stanovování používám

mlsáníod 3 letsušenkysvačiny

3 komentáře - “Sezamové sušenky (od 2 – 3 let)”

    1. V zahraničním koutku většího supermarketu, ve zdravé výživě, a nebo občas mívají v některých těch specializovaných týdnech v Lidlu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *