Nepečené kokosové kuličky (od 2 – 3 let)

Kuličky ve stylu rafaello jsou už celkem obvyklou tradicí vánočních stolů. Zpravidla se dělají ze tří surovin a jsou tedy jednoduché a rychlé, opírají se ale o salko, které je, co si budeme povídat, moc dobré, ale taky velmi nezdravé. Vymyslela jsem je tedy jinak – zdravěji. Jednoduchost v podobě tří surovin a výbornou chuť jsem ale zachovala 🙂

Na cca 20 kuliček:

  • 100 g strouhaného kokosu
  • 100 g mandlového másla (neslazeného)
  • 100 g javorového sirupu
  • + strouhaný kokos na obalení

Všechny suroviny dejte do mísy a poctivě propracujte, dokud se nespojí. Z hmoty dělejte malé kuličky, které na závěr ještě obalte v dalším kokosu. Díky mandlovému máslu (které se mele i se slupkami) a také javorovému sirupu nejsou kuličky vyloženě sněhově bílé a získávají zbarvení lehce do hněda, zase jsou ale mnohem zdravější. Závěrečným obalením v kokosu barvu trošku vylepšíte 🙂 Pokud budete chtít, můžete do středu kuličky zabalit i mandli.

Dětská specifika:

Ořechy a semínka jsou pro svou horší stravitelnost a náchylnost k plísním a žluknutí doporučovány pro děti od 2 - 3 let, proto také celkové zařazení receptu do stejné věkové kategorie - kvůli obsahu mandlí a kokosu.

bezlepkovébezmléčnécukrovímlsáníod 3 letvánoce

8 komentáře - “Nepečené kokosové kuličky (od 2 – 3 let)”

  1. Dobry den, urcite zkusim. Jen dotaz- kde se da koupit mandlove maslo a ty papirove kosicky? Dekuji Vam. Jste mou velkou inspiraci 😊👍

    1. V prodejně Zdravá výživa nebo na netu. Kosicky, v papirnictvi, v domacich potrebach a jinych obchudkach 😊 sezenete

  2. Dámy, jak už psala Ren přede mnou (děkuji), ořechové máslo koupíte ve zdravé výživě nebo zdravém koutku v supermarketu. Dělají se másla různých druhů, nejen mandlové, ale výborné je třeba i kešu nebo arašídové. Doporučuju nějaké pořídit a zařadit jako zdravou variantu do jídelníčku, třeba pro děti na mazání na pečivo a podobně, ne jen kvůli cukroví 🙂 Košíčky koupíte v domácích potřebách, v papírnictví a ve větších supermarketech mezi potřebami na pečení. Většinou si můžete vybrat i z několika velikostí 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *