Mini cheesecake s vločkovým korpusem (od 1 roku)

Tvarohové dezerty u nás milujeme a cheesecake připravuju v různých obměnách často. Tentokrát jsem se ale rozhodla malou změnu. A když říkám malou, myslím fakt malou. Malé “čískejčíčky” pro malé labužníčky. 🙂

Na 12 cheesecake muffinů:

Těsto:

 • 70 g ovesných vloček
 • 80 g másla
 • 40 g mléka
 • 30 g cukru moučka
 • 30 g kokosu

Náplň:

 • 2 vaničky tvarohu
 • 1 Bohušovický Skyr (140 g)
 • 2 vejce
 • 60 g cukru krystal

Nejdříve začněte přípravou těsta. Vločky nahrubo umelte (a nebo použijte ty, které jsou jemně mleté již kupované) a smíchejte s rozpuštěným máslem, mlékem, kokosem a cukrem. Udělejte lehce mazlavé těsto. Jeho konzistencí se příliš nezabývejte, vločky během pečení tekutinu ještě nasají a těsto zpevní. Rozdělte jej na 12 dílků a každý z nich vmáčknete na dno muffinového košíčku.

Krémovou vrstvu vytvoříte ze dvou vaniček tvarohu a jednoho Skyru, do kterých zapracujete dvě vejce a cukr (či jiné sladidlo dle chuti). Těsto nalijte do košíčků na vločkovou vrstvu a dejte péct do trouby vyhřáté na 180°C přibližně na půl hodiny (řiďte se zkušenostmi s vlastní troubou).

Doporučuji na pečení použít papírové košíčky, které vložíte do muffinové formy. Až cheesecaky zchládnou, z košíčků je vybalte a skladujte bez nich, jinak by totiž navlhly a papír by se na ně brzy lepil. A pokud vás zajímá, proč jsou muffiny tak krásně žluté, vězte, že v tom není žádná chemie, jen nádherná a poctivá domácí vajíčka.

Dětská specifika:

Ač se u svých sladkých receptů snažím vždy alespoň o nějakou přidanou hodnotu, osobně nejsem zastáncem toho, aby vyloženě cíleně mlsaly děti do 1 roku, které ještě nemají ustálený jídelníček, teprve se učí stravovat a "ochutnávají". Proto tedy zařazení receptu do této kategorie.
Vzhledem k obsahu tvarohu a Skyru obsahuje dezert i větší množství bílkovin, které jsou zdravé, ale menším dětem by mohly zatěžovat ledviny.
Pozor na možnou alergickou reakci u kokosu.

 

mlsáníod 1 rokuod 3 letsvačiny

5 komentáře - “Mini cheesecake s vločkovým korpusem (od 1 roku)”

 1. Výborná záležitost, akorát těm z Vás, které používáte kvalitní Ghíčko, doporučuji nedávat plných 80g. Korpus byl hodně mastný.

 2. Na me a me batole prilis mnoho cukru. Do korpusu jej nedavam vubec a do tvarohu polovinu. Nekdy zkusim dat jeste mene. Ucim syna na kyselou chut tvarohu, je s tim v pohode 🙂 A prinosne pro jeho zdravi.

  1. Lucie v pořádku, dělejte jak uznáte za vhodné, pokud omezíte, jedině dobře. B.

 3. Dobrý den, chtěla bych upozornit takové lidi jako já, kteří nemají formu na muffiny a myslí si, že lze cheesecaky upéct jen v papírových košíčkách, tak jako muffiny, tak nelze. Z cheesecaků byly placky rozteklé po celém plechu 😀

  1. Haha, Klárko, no co, není každý den posvícení. 😀 Příště radši do dortové formy nebo tak něco 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *