Kuskusová kaše s banánem (od 8 měsíců)

Tahle kaše je opravdu bleskovka, navíc jen ze tří surovin a bez přidaného cukru. Všechny mlsné jazýčky se nad ní musí oblíznout 🙂

Na 1 velkou porci:

 • 60g kuskusu
 • 250ml mléka (do roka rostlinného)
 • 1 zralý banán
 • na ozdobu ovoce, ořechy, semínka a spol. (nemusí být)

Kuskus nasypte do misky a zalijte 150ml horkého mléka. Nechte pár minut nasáknout veškerou tekutinu. Pak jej přemístěte do mixéru spolu s jedním banánem a zbylými 100ml horkého mléka. Rozmixujte na kaši. K mixování můžete stejně dobře využít i tyčový mixér, jen si dejte pozor, abyste se horkým mlékem neopařili.

Servírovat můžete s různým ovocem či semínky a oříšky, samozřejmě úměrně k věku dítěte. Dobrá je kaše ale i sama o sobě – jen tak, bez ničeho. Je příjemně sladká a voňavá po banánu.

Dětská specifika:

Kaše je vhodná pro děti od zavedení lepku - pro mě tedy od cca 8. měsíce. Pokud zavádíte lepek dříve, může vaše děťátko kaši i dříve.
Vyšší nutriční hodnotu bude kaše mít také když použijete mléko rostlinné (např. některé ořechové). Dětem do 1 roku kaši připravte v mléce rýžovém nebo vločkovém, kravské pro ně není vhodné z důvodu vyššího obsahu bílkovin.
Kuskus je lépe použít celozrnný, vzhledem k jeho vyšší nutriční hodnotě. Zvažte ale schopnost střev vašeho dítěte celozrnné potraviny strávit (určitě tedy nedoporučuji minimálně do 1 - 2 let).
Ořechy a semínka jsou vzhledem k horší stravitelnosti a náchylnosti na plísně a žluknutí doporučována od 2 - 3 let věku.

do 1 rokuhlavní jídlakašekuskusmlsáníod 1 rokuod 3 letsvačiny

18 komentáře - “Kuskusová kaše s banánem (od 8 měsíců)”

  1. Soni, to bych úplně nedoporučovala, při vyšší teplotě byste mohla zničit všechno dobré, co v mléce je. Zalila bych jen vodou a pokud budete chtít udělat z kaše rovnou mléčnou dávku, tak do hotového kuskusu prostě jen nasypte ten UM prášek – nevařte – a případně si to ještě trošku dořeďte vodou dle potřeby 🙂 B.

 1. Hezký den, chtěla bych se zeptat, jaké rostlinné mléko byste přímo doporučovala pro roční dítě? 🙂 ja normálně nepoužívám, a tak znám akorát alpro. Moc děkuji Zuzana

  1. Pro roční dítě nejlépe vločkové nebo rýžové, na ořechová mléka se mi zdá ještě brzy, ačkoliv je považuju za vhodnou variantu, kterak ořechy do stravy zavést (ale až o něco později). Značka Alpro se zpravidla nepyšní vysokou kvalitou, lépe jsou na tom například rostlinná mléka z DMka, nebo samozřejmě domácí, o kterých přesně víte, co jste použila 🙂 B.

   1. Dobry den, jak prosím udelat domaci ryzove nebo vlockove mleko? Staci vykonnny mixer?

    1. Dobrý den Kájo, vločky nebo rýži (či jakoukoliv jinou vhodnou surovinu) přes noc namočte a poté v mixéru několik minut mixujte. Pak přecedíte přes pláténko a co nejvíce vymačkáte. Takto se dá udělat libovolné domácí mléko a dobrý mixér je na to určitě potřeba, jinak nic víc 🙂 B.

 2. Dnešní výborná večeře mého čerstvě ročního syna, na oběd těstoviny s mrkvovou omáčkou….můj syn Vás prostě “žere” 🙂 🙂 Škoda, že jsem Vaše super recepty neměla u mého staršího syna. Těším se, co dobrého vymyslíte příště 🙂

  1. Evi děkuju, taková pochvala pro mě hodně znamená 🙂 Ať vám chutná i nadále 🙂 B.

 3. Chuťově výborná kaše, porce dostatečná pro dvouletou dceru i mě. Akorát byla i pro dodržení postupu hodně řídká ái po přidání půlky dalšího banánu. Dala jsem klasicke mleko. Tak doporučuji dolévat mleko postupně. Jinak super alternativa k naši běžné ovesné.

  1. Klárko, je možné, že některý kuskus saje více nebo méně a pak to asi udělá rozdíl, určitě je dobré řídit se trošku hlavou a zkušeností. D9ky za zprávu. 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *