Cottage salát alá hermelínová pomazánka (od 1 roku)

Tento recept je tak triviální a jednoduchý, že jsem jej vůbec neměla v úmyslu vkládat sem na blog. Ale měl u vás takový úspěch a tolik si o něj píšete, že jsem prostě musela. Jak název napovídá, hermelín v něm samozřejmě není, ale chuťově to snad ani nepoznáte. PS: Pro maminky na dietě ideální 😉
 • 250g (1 kelímek) sýra cottage
 • 1 vejce natvrdo
 • cca 50g šunky
 • sůl a mletá paprika dle chuti

IMG_0638 (1)

Vejce uvařte natvrdo a nakrájejte na drobné kostičky, šunku na krátké proužky. Vmíchejte do sýra cottage a ochuťte mletou paprikou a solí. Pokud nebudete na sýru cottage šetřit a nebudete kupovat levnou nebo odtučněnou variantu, které jsou zpravidla řidší, budete mít pomazánku, kterou je možno i namazat na chleba.

Dětská specifika:

Cottage je pro vysoký obsah bílkovin vhodný spíše až od 1 roku.
Taktéž celé vejce se dětem dává až od 1 roku - z tohotéž důvodu, kterým je vysoký obsah bílkovin. Ty by mohly zatěžovat dětské ledviny.
Jelikož je šunka poměrně slaná, doporučuji salát menším dětem již vůbec nepřisolovat.

bezlepkovéod 1 rokupomazánkysvačiny

13 komentáře - “Cottage salát alá hermelínová pomazánka (od 1 roku)”

 1. Náš 14ti měsíčňák to baští jak o život, mě to chutná taky! Ještě jsem to maličko oživila nasekáním na jemno kousku červené papriky. Díky moc za inspiraci na svačinky a snídaně. 🙂

 2. Dobrý den Báro, Váš blog jsem objevila teprve včera a jsem přímo nadšená recepty na úžasně jednoduchá jídla, která ale vypadají nádherně. Konečně super inspirace na “dětské” vaření. Jen nevím, co vyzkoušet dřív :). Chtěla bych se zeptat, jak vybíráte kvalitní šunku pro děti, vždy se mi zdá velmi slaná, syn má 19 měsíců a zatím jsem mu ji nedávala. Děkuji a přeji stále spoustu nápadů :).

  1. Hezký den Jani, moc děkuju za milou zprávu a pochvalu, moc mě potěšila 🙂 Se šunkou obecně je to trošku potíž, protože i když koupíte šunku s vyšším podílem masa, přesto v ní zůstává spousta nevhodné chemie a taky je to pořád uzenina. Úplně nejlepší volba asi je pořídit šunkovar a dělat si šunku domácí, s minimem soli a bez chemie, ale chápu, že to není pro každého, ani u nás to nefunguje. Moje dcera obecně tyto věci sama příliš nemusí, šunku “vzala na milost” někdy až kolem třetího roku a sní jí opravdu velmi málo, takže jsem to zatím nemusela tolik řešit a jsem za to i docela ráda. Obecně se mi dle složení ze všech co jsem na trhu potkala jeví nejlépe dětská šunka z Lidlu, je na ní nakreslený nějaký pirát myslím. A celkově tam nemají špatný výběr, i ty Dulano pro dospělé se mi zdají kvalitní. Jinak vybírejte alespoň podle podílu masa, aby ho tam bylo co nejvíce, protože toho ostatního se bohužel asi nevyvarujete. Pokud jste až doteď zvládli být bez ní, klidně v tom ještě setrvejte, prckovi jistě nic moc neuteče 🙂

  2. Dobrý den Jano,

   vzhledem k nabídce osobně doporučuju vyhnout se “dětské” šunce – výrobci se jaksi snaží vyhovět matkám na mateřské na úkor kvality. Běžně v obchodech narazíte na dušenou šunku nejvyšší jakosti. Obash masa převyšuje 90%, zbytek už jsou “jen” soli a konzervanty, dětská šunka dle normy bývá o kategorii horší.

 3. Dnes jsem ji vyzkoušela a je to moooc dobré, pošmákl si i syn (16m) i tatínek (to je super). Díky za inspiraci, asi tu Vaši knížku vezmu popořadě, ať ten výběr mám jednodušší.

 4. Dobrý den, výbornou šunku prodávají v Pustiměři, je to domácí řeznictví p. Bureše a dbají na kvalitu. Šunka je nejvyšší jakosti a je velmi dobrá. Jedenkrát měsíčně zajíždí i na farmářské trhy do Medlánek v Brně. Pokud to máte aspoň trochu sjízdné, doporučuji.

 5. Vynikající pomazánka 🙂 jediný problém, že u nás se tak velký kelímek cottage neprodává, tak kupuji 2 kelímky a zbytek při výrobě doochutánám 🙂

  1. Anet, hlavně že si poradíte a pochutnáte. Díky za zprávu i pochvalu. 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *