Bramborovo-polentové ovocné knedlíky (od 6 měsíců)

Švestky a mák, to je prostě dokonalá kombinace. Knedlík k nim patří bramborový a polenta už je jen taková malá tečka na závěr, která jídlo trošku znevšední a ozdraví 😉

Na 2 – 3 dospělé a jednu dětskou porci (7 velkých knedlíků):

 • 300g vařených brambor
 • 150g instantní polenty
 • 2 lžíce moučkového cukru
 • 1 vejce

Budete-li chtít vařit přesně tuto moji verzi, pak budete potřebovat ještě:

 • švestky
 • mák
 • rozpuštěné máslo

 

Brambory uvařte vcelku a nechte vychladnout. Poté je nastrouhejte na jemném struhadle a nebo je rozmašírujte šťouchadlem na brambory. Přidejte jedno vejce, dvě lžíce moučkového cukru a 150g polenty a vypracujte těsto, které je velmi podobné tomu na klasické bramborové knedlíky.

Švestku (nebo jiné vybrané ovoce) v tomto těstě obalte a vařte ve vroucí vodě asi 7 minut. Podávejte zasypané mákem a cukrem, přelité máslem, a nebo třeba se sladkou strouhankou či oblíbeným sirupem.

Dětská specifika:

odlédnu-li od faktu, že bych šestiměsíční dítě necpala sladkými knedlíky, a budu-li jídlo hodnotit pouze podle použitých základních surovin (brambory, polenta, ovoce), pak by na nich nemělo být ani pro takto malé dítě nic nevhodhého. Při výrobě bych použila pouze vaječný žloutek (2 žloutky místo 1 celého vejce) a nedoporučovala bych sypat mákem (vhodný od 2 let).

bezlepkovébezmléčnédo 1 rokuhlavní jídlamlsánípolenta

11 komentáře - “Bramborovo-polentové ovocné knedlíky (od 6 měsíců)”

  1. Normálně ji použijete sypkou, místo mouky. Uvaříte ji až když budete vařit celý ten knedlík 🙂

 1. Dobrý den, dnes jsem dělala. Chutnaly výborně, ALE hrozně se mi tam dávalo to ovoce. Trhalo se to a ve finále se ve vodě některé rozpadly :-(. nevíte čím to? ale jinak mnam!

  1. Ivčo, to mě mrzí, určitě to bylo špatnou konzistencí těsta. Pokud bylo mazlavé, tak přidat sypkého, pokud se to trhá, tak naopak přidat trošku tekutiny. Někdy mají ty jednotlivé suroviny trošku jinou savost (třeba dle druhu nebo značky) a je to složitější úplně správně vychytat, takže já bych se třeba netrápila a udělala knedlíky bez náplně a přeliv z ovoce nahoru, ale jsem ráda, že jste se s tím statečně poprala a držím na příště palce 🙂 B.

 2. tak hlásím, že s těstem se celkem dělalo ok, ale knedlíky jsem dala do vroucí vody, ale už asi po 4 min. totál rozpadávka 🙁

  tak chuťově dobré, holt jsem měla těsto a jablka 🙂

  1. Ivet, to mě mrzí, ale jsem ráda, že to berete tak sportovně 🙂 Zkusím v brzké době ověřit, jestli není někde chyba v receptu, ale ono to může být i druhem mouky nebo vlastně čímkoliv. Budu ráda, když na moje recepty nezanevřete, příště už se určitě podaří! 🙂 B.

 3. Dobrý deň, má cukor v recepte nejaký zvláštny dovod, alebo to pojde aj bez neho? Ovocné knedlíky robím bez cukru. Chutia tieto polentové knedlíky podobne ako obyč bramborové švestkové knedlíky?

  1. Kataríno ano, chutnají podobně, jen jsou takové více “sypací”, či jak označit to, co obvykle bezlepkové suroviny dělávají. Co se týče cukru, myslím, že můžete v klidu vynechat 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *