Zeleninové muffiny (od 8 měsíců)

Za nápad a tento recept děkuji své kuchařské kamarádce Romance, která je úplnou mistryní všemožných placiček a báboviček. Tyto jsou obzvláště povedené a díky líbivé formě vám pomohou dostat do dětí i nějakou tu zeleninku. 

Suroviny na cca 6 – 7 muffinů:

  • 1/2 menší cukety
  • 1 velká mrkev
  • 1/2 brokolice
  • 1 jarní cibulka
  • 2 vejce (dětem do roka postačí pouze žloutek)
  • 4 středně velké vařené brambory
  • nad rámec receptu jsem přidala ještě asi 1/2 stroužku česneku, spíš jen tak pro vůni

Cuketu nakrouháme na hrubo a zlehka vymačkáme od vody, mrkev na jemno, brokolici nasekáme na drobné kousky (košťál ne), jarní cibulku nakrájíme na kroužky. Do hmoty přidáme dvě vejce (nebo jen žloutky), nastrouháme vařené brambory, dosolíme a případně i dochutíme česnekem, a pořádně prohněteme. Plníme do muffinové formy vyložené košíčky – ne moc do výšky, maximálně vodorovně s okrajem formičky, aby nám při pečení nevyteklo vejce. 

Pečeme v troubě vyhřáté na 180°C přibližně 30 minut. 

Košíčky doporučuju použít nějaké pevnější, protože ty mé jsou slabé a trošku prosákly. I když na chuti a funkčnosti to bábovičkám nic neubralo. 

Dětská specifika

dětem do 1 roku dáme místo celého vejce jen žloutky
dětem do 1 roku by také mohla činit drobné potíže jarní cibulka. Pokud ji nemáte vyzkoušenou nebo máte dítě s citlivým bříškem, prostě ji vynechejte nebo nahraďte pórkem.

brokolicecuketado 1 rokuhlavní jídlasvačiny

4 komentáře - “Zeleninové muffiny (od 8 měsíců)”

  1. Držela jsem se postupu, ale vyšla mi z toho spíš taková pečená bramborová kaše se zeleninou. Muffiny nijak nenarostly, a nezměnily pečením tvar, že by vytékalo vejce opravdu nehrozilo. Dělala jsem to pro 11 měsíční dítě, takže jsem vynechala vaječný bílek a sůl. Každopádně dcerce ta směs chutnala. 🙂

    1. To mě Efko mrzí, že to úplně nevyšlo, asi to bude tím vajíčkem. Za měsíc už ho budete moci vyzkoušet celé, tak doufám, že na recept nezanevřete a zkusíte ho znovu. Snad mi pak nebudete chtít utrhnout uši :)) Ať se podaří! B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *