Vodníkova kapustová polévka (od 9 měsíců)

Zelená barva zpravidla nebývá pro děti příliš lákavá, ale když jim povíte, že dnes budou obědvat polévku od vodníka, máte určitě velkou naději na úspěch.

  • 100g pršuta
  • 1/2 dýně hokaido (lze použít i jiný druh)
  • 1/2  menší kapusty
  • sůl, česnek a muškátový oříšek dle chuti

Na kousku másla orestujeme na kousky nakrájený pršut (pozn. sušená šunka, lze nahradit např. slaninou, ale nejmenším dětem bych vynechala úplně) společně s na drobné kostky nakrájenou dýní (zde druh hokaido). Poté podlijeme vroucí vodou, přidáme nakrouhanou kapustu a vaříme do změknutí. Po uvaření 2/3 zeleniny odebereme, rozmixujeme najemno a vrátíme zpět do vývaru. Pro větší strávníky dochutíme solí a muškátovým oříškem, můžeme přidat i prolisovaný česnek.

Dětská specifika:

dětem do 1 roku vynecháme pršut či slaninu, můžeme použít libovou šunku od kosti nebo např. kuřecí maso
dětem do roka rozmixujeme zcela
dětem do roka nekořeníme (obzvláště pozor na lehce halucinogenní účinky muškátového oříšku)

do 1 rokudýněkapustapolévky

3 komentáře - “Vodníkova kapustová polévka (od 9 měsíců)”

  1. Kapusta nebývá oblíbená surovina a kombinace s dýní pro mě byla velkým otazníkem. Ale shodou okolní se obě suroviny ocitli v mé lednice a tak jsem si řekla proč ne… Chuť téhle kombinace mě překvapila a nadchla, přidala jsem kuřecí vývar a kuřecí maso a moje 11m dcerka si moc pochutnala (a já také). Jinak za mě je dýně s kapustou skvělý tip i na přílohové pyré. Ráda se k téhle kombinaci vrátím 🙂

  2. Kapusta nebývá oblíbená surovina a kombinace s dýní pro mě byla velkým otazníkem. Ale shodou okolní se obě suroviny ocitly v mé ledničce a tak jsem si řekla proč ne… Chuť téhle kombinace mě překvapila a nadchla, do polévky jsem přidala kuřecí vývar a kuřecí maso a moje 11m dcerka si moc pochutnala (a já také). Jinak za mě je dýně s kapustou skvělý tip i na přílohové pyré. Ráda se k téhle kombinaci vrátím 🙂

    1. Verčo díky, moc mě těší, že jste mi svěřila důvěru a ještě více to, že jsem ji nezklamala. Ať vám i nadále chutná 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *