Těstoviny s omáčkou z pečených paprik (od 1 roku)

Jídla z pečené zeleniny mám velmi ráda, pečení jim totiž dodává takovou tu úžasnou „začoudlou“ chuť a jako bonus navíc nevyžadují žádné extra vystávání u plotny. Prostě jen upečete, rozmixujete a hotovo. Takový #MalýSvátek v kuchyni.

Na cca 4 porce:

  • 300 g těstovin (použila jsem Panzani tagliatelle)
  • 300 g červené papriky
  • 300 g žluté papriky
  • 300 g lilku
  • 1 plechovka rajčat
  • olej dle potřeby
  • sůl a pepř dle chuti
  • provensálské nebo jiné oblíbené koření

Papriky a lilek podélně rozpulte a vložte do olejem vymazaného pekáčku. Ochuťte solí, pepřem a bylinkami a pečte v troubě rozehřáté na 180°C zhruba půl hodinky, dokud slupky zeleniny nevyschnou a neztmavnou, aby se daly lehce oloupat. Řiďte se zkušenostmi s vlastní troubou a pokud by se vám v ní příliš připalovala i část zeleniny bez slupky (kterou si spálit nechcete), přikryjte pekáček víkem nebo alobalem. Až zelenina lehce vychladne, vydlabejte jí od slupky lžící a nebo ji jednoduše oloupejte.

Dužinu pak rozmixujte s plechovkou rajčat a dolaďte solí a kořením. Smíchejte s uvařenými těstovinami a podávejte. Pro doplnění bílkovin se hodí přidat ještě trošku sýra, já jsem využila placičky z mletého masa, které mi zbyly z předchozího jídla. Houbami jsem zpestřila pouze dospělou porci, neboť pro děti jsou obtížně stravitelné a plné toxinů (nedoporučuji do min. 6 let).

Dětská specifika:

Rajčata jsou zdravou zeleninou, avšak o něco hůře stravitelnou, proto řadím dle tabulek do receptů od 1 roku.
Totéž platí i o paprice a lilku, byť zde jsou zbaveny špatně stravitelné slupky.
Houbami jsem zpestřila pouze dospělou porci, neboť pro děti jsou obtížně stravitelné a plné toxinů (nedoporučuji do min. 6 let).

bezmléčnéhlavní jídlalilekod 1 rokuod 3 letrajčata

4 komentáře - “Těstoviny s omáčkou z pečených paprik (od 1 roku)”

  1. Tak toto je opravdu skvělý recept. A ty jsi to placicky jsou famózní 😍 děkuji za další skvely recept.

  2. Trosku piplacka s te.i paprikami, ale stoji to za to, vynikajici, urcite zaradime mezi oblibene recepty na testoviny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *