Špaldové ravioli s hráškovým pyré (od 1 roku)

IMG_7381 (1)Ježíšek nadělil vykrajovátka na ravioli. A protože u nás vykrajování všemožných tvarů opravdu milujeme, hned první odpoledne po svátcích jsme se s malou takto krásně bavily 🙂

Na cca 3 porce:

  • cca 200g hladké špaldové mouky
  • 2 vejce
  • 200g mraženého hrášku
  • 4 lžíce smetany ke šlehání
  • 2 lžíce sezamových semínek
  • 2 stroužky česneku (nebo jinak dle chuti)
  • sůl, pepř dle chuti
IMG_7366 (1)
Z rozšlehaných vajec a mouky vytvořte pevné gumové těsto, které nechte půl hodinky odpočinout na lince. Množství mouky berte spíše orientačně, záleží na jejím typu i velikosti vajec, proto se nebojte klidně přidat více mouky nebo pár kapek vody. Poté vyválejte na co nejtenčí plát (můžete si pomoci i roztahováním rukama), podélně těsto rozpulte a na jednu z polovin navrstvěte hráškové pyré. Potřete zlehka po okrajích vodou nebo vejcem a přiklopte druhou polovinou těsta. Vykrájejte tvary. Vařte je v osolené vroucí vodě cca 4 minuty.

Hrášková náplň

Mražený hrášek nechte povolit a nebo přelijte vroucí vodou, chvíli prohřejte a slijte. Přidejte 4 lžíce smetany ke šlehání, česnek, sůl, pepř a rozmixujte na hladkou kaši. Poté vmíchejte sezamová semínka a můžete plnit do těstovin.
K této hráškové verzi můžete dospělým přidat ještě trošku slaniny, přelít rozpuštěným máslem či výpekem a zastrouhnout parmezánem nebo jiným oblíbeným sýrem. Do tohoto těsta můžete samozřejmě použít libovolnou náplň, ať už sladkou či slanou. Třeba jako tato srdíčka plněná višněmi a borůvkami.
 IMG_7318 (1)

Dětská specifika:

Samotná těstovina s hráškem je vhodná i pro děti před prvním rokem, nicméně řadím do kategorie od 1 roku vzhledem k přítomnosti šlehačky a česneku.
Sezamová semínka jsou jakožto i jiná semínka vhodná spíše až 2 - 3 let, a to kvůli své horší stravitelnosti. Menším dětem je můžete vynechat, větším je určitě nezapomeňte přidat, neboť jídlu přidávají na nutriční hodnotě a vypijí i případný nadbytek tekutiny v náplni.

hlavní jídlahrášekluštěninyod 1 rokuod 3 let

5 komentáře - “Špaldové ravioli s hráškovým pyré (od 1 roku)”

  1. Vás jsem potřebovala najít! Mám sice asi miliardu nápadů, ale myšlenky mi unikají stále jinam, až nakonec zůstávám u osvědčených receptů. Díky za Vás! 🙂 Kamila

    1. Podle Vašeho blogu to tak Kamilo teda vůbec nevypadá! 🙂 Tím spíš si vážím takové pochvaly a děkuju za milou zprávu. Až najdu chvilku, taky to u Vás trošku „proslídím“ 😉 Ať se daří 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *