Recenze: krabičkové jídlo od Zdravé stravování

Potřeba hubnout do plavek a držet si vyvážený jídelníček obvykle přichází se začínajícím létem a stejně jako já ji určitě zná každá ženská. Proto když přišla nabídka zrecenzovat tenhle krabičkový jídelníček, celkem jsem neváhala, a to i přesto, že o stravě něco málo vím, a že vaření mě baví. Byla jsem prostě zvědavá, jak tohle všechno funguje. Pokud i vás to zajímá, čtěte dál 🙂

O Zdravém stravování a jejich produktech

Firma v rámci svých programů zravé výživy nabízí Zdravé stravování celou škálu předem připravených jídel v krabičkách, mezi kterými si můžete vybrat ten, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Pokud byste rádi zhubli nebo vyvážili svůj jídelníček, je pro vás připraven program PRO ZDRAVÍ (volit si jej můžete v různých kalorických hodnotách podle potřeb svého organismu). Jste-li kojící maminkou, můžete využít program PRO MÁMY, pokud jste vegetariánem, můžete mít jídelníček BEZ MASA. Zkrátka nepřijdete ani tehdy, pokud máte alergii na mléčné produkty (LAKTO-), jste aktivním sportovcem (PROTEIN+) nebo jste diabetikem či odpůrcem cukru (BEZ CUKRU). V sezóně navíc můžete využít i program SALÁT+ a pro krátkodobé vyčištění třeba i DETOX organismu. Programy můžete kombinovat v různých variantách – od celodenní stravy, přes dopolední, odpolední či jen některá jídla samostatně. Množství soli a tuku v nich se omezuje ve prospěch našemu zdraví. Jídla se připravují den dopředu a šokově zchladí, aby se ještě ten den večer dostaly v co nejčerstvější podobě k zákazníkovi domů. Dovážková služba funguje víceméně po celé republice (info zde), nemusíte tedy mít obavu, že máte smůlu, pokud nejste z velkého města. Jídlo si v již připravené krabičce můžete rovnou ohřát a sníst, pokyny jsou uvedeny na každém obalu.

Co jsem vyzkoušela

Vyzkoušela jsem dva různé programy, každý z nich vždy na týden. Začala jsem programem SALÁT+ ve verzi Salát2, což jsou vydatnější saláty doplněné o bílkoviny i vhodné sacharidy (celozrnné obilniny, luštěniny, těstoviny). V následujícím týdnu jsem je pak vyměnila za kompletní celodenní jídelníček PRO ZDRAVÍ s nastavením kalorické hodnoty na 8.000 kJ. Na každý den jsem tak dostala pět různých jídel (snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře). Oběd a večeře byla jídla teplá, svačiny a snídaně studená. Na konkrétní jídelníčky z mých dnů se můžete podívat tady: jídelníček saláty 1, jídelníček saláty 2 (začala jsem uprostřed týdne, proto jídelníčky dva) a jídelníček pro zdraví.

ukázka balení salátu

Hodnocení programu SALÁT+

V létě, kdy je teplo a čerstvá zelenina, saláty miluju. Vždy je ale dělám doma, v restauraci si je například neobjednávám, protože většinou nemám dopředu jisté složení a čerstvost, saláty bývají na můj vkus samopěstitele zeleniny i zbytečně drahé. I proto jsem na tento program byla zvědavá a musím říct, že mě opravdu velmi mile překvapil. Zelenina byla vždy čerstvá a saláty skutečně rozmanité a originální. Chuťově byly taktéž výborné, tedy až na jeden, který si s mými chuťovými pohárky příliš neporozuměl, zbylé však hodnotím jako vynikající. Žádný z nich nebyl taková ta suchá špatně žvýkavá hmota, kterou stěží ládujete do svých útrob a modlíte se, ať už to zelí chroupat nemusíte. A když říkám, že salát nebyl suchý, rozhodně to neznamená, že by byl zalitý tunou prefabrikovaného dresingu – ba naoapak, z celého týdne byl salát s dresingem jen jediný, ostatní buď obsahovaly zálivku, nebo byly zkrátka šťavnaté samy o sobě. Velmi mile mě taky překvapila sytost salátu – vybrala jsem si tedy verzi Salát2, což je salát v sytější verzi, ale i přesto jsem měla strach, že moje bříško plně neuspokojí. Což jsem se rozhodně spletla. Kromě jednoho salátu, který mi tedy nechutnal (a to se prostě může stát), opravdu žádný další negativní komentář nemám, takže tedy jednoduše shrnuji: saláty za mě na jedničku 🙂

Hodnocení programu PRO ZDRAVÍ

Tento program je o něco složitější než salátový, a proto i hodnocení je pro mě složitější. Dovolím si jej tedy rozdělit dle následujících bodů.

ukázka celodenního jídelníčku

Chuť

Tak jako u jiných věcí, ne vždy se každému zavděčíte, trefíte se mu do vkusu či aktuální chuti. To je prostě riziko krabičkování a přijmout ho musí jak ten, kdo pro vás jídla vaří, stejně jako vy musíte jíst to, co vám bylo dopředu připraveno. Nebyl to na sto procent vždy gurmánský zážitek, ze kterého by se moje chuťové pohárky tetelily blahem, na druhou stranu jsem nikdy nedostala jídlo, které by nebylo v rámci omezených stravovacích možností chutné, či dokonce nepoživatelné. Vždy jsem snědla vše a v naprosté většině jsem si i velmi pochutnala. A ačkoliv je deklarováno, že se solí se šetří a konzumentovi se tedy může zdát, že jídla jsou méně slaná nebo hůře dochucená, já osobně jsem toto vůbec nepocítila. Jídla jsou dochucená skvěle, u žádného mě ani na chvíli nenapadlo, že bych něčeho přidala či naopak ubrala. Pokrmy byly rozmanité, se spoustou zajímavých chuťových kombinací a nových surovin.

ukázka snídaně

Sytost

Jak jsem deklarovala již u salátů, i u těchto jídel jsem měla obavu z toho, aby pokryla mou denní potřebu a já nechodila uzobávat. I proto jsem si nastavila kalorickou hodnotu na 8.000 kJ, což je běžný energetický příjem průměrné dospělé ženy, jakou jsem i já. Moje obava se ale absolutně nenaplnila, spíše naopak – když jsem si dala některá jídla na talíř, přišlo mi, že takovou porci snad ani nemůžu sníst. A to mě za chvíli čekala porce další. Celodenní jídelníček mi opravdu stačil, neměla jsem potřebu jíst cokoliv navíc a nehřešila jsem.

ukázka hlavního jídla

Složení

Jakkoliv jsem chuťovou stránku, sytost jídel a jejich rozmanitost pochválila, při zamyšlení se nad skladbou a některými použitými surovinami musím vyjádřit i trošku toho negativního. Zásadní je ro mě hlavně absence zeleniny, a to hlavně u snídaňových jídel. Teplá jídla bývají zpravidla na zeleninovém základu, tam její nedostatek až tak nepociťuji, ale kus čerstvé zeleniny nebo malý salát u snídaně mi opravdu hodně chyběl. Dostala jsem vždy pečivo a pomazánku, která sice často zeleninu obsahovala, ale podle mě určitě ne v takovém množství, aby to bylo dostačující a dva lístky salátu na přízdobu to určitě nezachrání. Nebyl pro mě problém si k snídani nějakou tu čerstvou zeleninu přikousnout a vím, že konzumace zeleniny je ke krabičkám možná v neomezeném množství, přesto si ale myslím, že ne každý konzument si je toho vědom, a jestliže už i malé děti ve školkách učím, že správné je dát si na talíř půlku jeho obsahu v ovoci nebo zelenině, očekávala bych to i u zdravých krabiček. Druhá moje výhrada směřuje k často přítomným pufovaným výrobkům. Pravděpodobně je to kvůli jejich nízké energetické hodnotě, pro mě jsou však zároveň trošku prázdnou potravinou, navíc vysoce průmyslově zpracovanou. Co naopak musím velmi pochválit, jsou zajímavé celozrnné přílohy v podobě celých zrn, jako je např. zrno špaldy, pšenice nebo ovsa, které mi zachutnaly natolik, že o ně určitě obohatím svůj jídelníček i do budoucna. Zajímavé a originální byly i pomazánky, např. pistáciovo-kaštanová mě uchvátila.

salát

Moje výsledky

Pokud jste moje čtrnáctidenní stravovací martirium dočetli až sem, možná vás bude zajímat, jestli to má taky smysl, zda se dostavily nějaké výsledky. Ač je 14 dní málo na zásadní soudy, přesto je pro představu uvedu:

 • váha klesla o 2,1 kg
 • svalová hmota stoupla o 0,4%
 • tuk poklesl o 1,3%

Nebyla jsem sledována žádným nutričním odborníkem a jde o moje jednoduché domácí měření. Jídelníček jsem doplňovala pohybovou aktivitou jen občasně, dle časových možností (cca 2-3x týdně), výsledky by tedy jistě mohly být daleko lepší. Ty vaše mohou být samozřejmě úplně jiné, každý jsme individualita, já se navíc snažím o rozumný stravovací režim již dlouhodobě, výsledky mám tedy pomalejší a ač znám své rezervy, jsem pro své aktuální pracovní vytížení spíše v režimu údržby, než nějaké radikální redukce. I přesto musím říct, že se cítím lépe, že mě jídelníček správně nakopnul a mám dobrý pocit ze správného nastartování svého těla. Klidně bych do něj šla znovu 🙂

článkyrecenze

4 komentáře - “Recenze: krabičkové jídlo od Zdravé stravování”

 1. Dobrý den, jestli mohu recenzi obohatit – s touto firmou mám dlouhodobé zkušenosti.
  ad zelenina: cca před 4 lety bylo součástí celodenní menu i šestá krabička se zeleninou (samozřejmě platilo, že zeleniny si dotyčný může dát i další navíc), ale tato krabička byla součástí denního menu – jako bonus navíc.
  Bohužel úpravou ceníku se tato krabička přesunula do příplatkové položky zvlášť (stejně jako lze přiobjednat polévku, smoothie či fresh), ale dostupná je pokud si klient připlatí.
  Jinak recenze je naprosto vyčerpávající 🙂

  1. Jindro, na důvody chybějící zeleniny jsem se samozřejmě ptala a je to ještě prozaičtější – podává se zelenina pouze chemicky neupravená, která v té krabičce prostě moc nevydrží a špatně se udržuje svěží. Proto v teplých jídlech je zeleniny dostatek, ale čerstvá pokulhává. Alespoň takto mi to bylo vysvětleno. Každopádně díky za poznatek o krabičce navíc, to jsem vůbec nevěděla a třeba se to bude někomu hodit. Díky za vzkaz 🙂 B

 2. Katastrofa jedna velká katastrofa a velke sklamanie !!! Nedoporučujem objednávat zo zdravestravovani.cz . Strašne dlho som zvažovala krabickovu dietu a dlho som pozerala na internet aku firmu mam vyzkusat ceny su rozne a preto je to dlhe rozhodovanie a zvazovanie roznych faktorov a ked som sa rozhodla pre tuto firmu tak to dopadlohrozne. Nedoručili mi krabicky, poplietli to a este k tomu som to zaplatila vopred na ucet a oni mi ani peniaze nevratili a vyhovorili sa ze zato mozem ja lebo som nebola na mieste . Lenze den pred, som volala k nim do firmy s otazkou kedy mi to dorazi a oni mi povedali 6 a potom mi dopravce volal 5 ze ide s jedlom a tak je jasne ze niesom na mieste piateho potom mi dopravca povedal, že dobre nic sa nedeje dovezieme to zajtra . A dalsi den mi nic neprišlo tak som zase volala co sa deje a slečna co tam bola sa ani vyjadrit nevedela, že mam zavolat dalsi den. A dalsi den 7 mi len povedali že som nebola na mieste tak sa to jedlo vyhodilo. Proste to doplietli volala som 3x do firmy každý mi povedal nieco ine a neochotne mi len povedali bohuzial . Peniaze vyhodene a ja znechutena . Tak ma nasrali, že ma to odradilo od krabiciek…Díky bohu som to rozdychala a rozhodla som sa vyzkusat inu firmu a moje skusenosti ohladne zdravestravovavni.cz budem posuvat dalej.Vzhladom k tomu , ze chyba bola na oboch stranach tak mali vínst v ústrety a ten jeden den mi mali nahradit. Nedoporucujem vobec!!!!!!!!!!!! a poznate ten pocit ,ze sa na nieco velmi tesite premýšlate nad zmenou zivotneho štýlu dlho sa odhodlavate a oni vas nehorazne sklamu !!!! Poprvý krát som zasielala peniaze dobre a naposledy !

  1. Lenko, chápu Vaše rozčarování a zklamání, brala bych to asi stejně špatně jako Vy. Za sebe ale musím říct, že jsem s dodávkou (3 týdny) neměla ani jednou problém, řidič na mě dostal telefon a v případě problému se tedy mohl ozvat. Stalo se mi to jen jednou: většinou k nám zaváželi v pozdějších večerních hodinách a jednou nepřijel, přišla mi ale sms, že je závada na autě a jídlo mi přiveze ráno, což se taky stalo. Pokud jsem nebyla doma, byli jsme domluvení, aby jídlo nechal ve vstupu u dveří a nebo u sousedů (dle počasí), čili ani jsem se nemusela vázat a být doma, stačilo si to jen domluvit. Vaše špatná zkušenost mě mrzí, samozřejmě to nic neomlouvá, jen jako informace pro případné další čtenáře této diskuze. Díky za vzkaz 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *