Mangovo-jahodové smoothie (od 1 roku)

IMG_7072 (1)Topíme se v jahodách! Ale vůůůbec nikomu to tu nevadí :) Svěží mango v kombinaci se sladkými letními jahůdkami, to je kombinace, která prostě nezklame a nikdy neomrzí :)

Na 3 – 4 porce:

  • cca 300g manga (1 kus)
  • cca 200g jahod
  • 200g bílého jogurtu
  • případně voda či mléko k naředění, může být i mléko rostlinné

K tomuto receptu popis asi moc nepotřebujete, že? Tak jen tak lehce, aby se neřeklo 😀 Mango oloupejte, nakrájejte na menší kousky, přihoďte jahody a přidejte bílý jogurt. Rozmixujte na smoothie. Pokud pro vás bude husté, můžete ho ještě naředit – stačí obyčejná voda, ale můžete i mléko, ať už klasické nebo rostlinné. Můžete přidat i chia semínka nebo nějakou bylinku, například mátu či meduňku.

IMG_7118 (1)

Jo, a protože se často ptáte, kde na sirupy, smoothie a limonády pořídit nějaké ty sklenice „na parádu“, tak mám pro vás tip na takovou, jakou vidíte na obrázku. Do 28.6. se sbírají v PENNY body za nákup, kdy za každých 200kč získáváte 1 bod. Po nasbírání 15 bodů doplatíte kačku a sklenice je vaše. A zdaleka nejsou jen na sirupy a koktejly, ale radost vám udělají i pokud rádi děláte džemy, nakládáte nebo milujete dezerty do skla. Určitě vymyslíte i hromadu jiného využití, takže mrkněte na web 😉

Dětská specifika:

Jahody jsou pro svou alergennost zařazeny od 1 roku. Totéž platí i pro mango jakožto exotické ovoce. S opatrností bych se nebála vyzkoušet o něco dříve. Pokud vaše dítě snáší toto ovoce bez reakce, nevidím problém v zařazení od 8 měsíců (tak jako je doporučován jogurt).
Dětem do cca 2 let nedoporučuji ředit kravským mlékem.

bezlepkovéjahodymangomlsáníod 1 rokuod 3 letostatnísvačiny

Jeden komentář - “Mangovo-jahodové smoothie (od 1 roku)”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>