Kuřecí nudličky s kešu, sušenými meruňkami a kokosovým mlékem (od 2 – 3 let)

Spojení masa, kokosového mléka a nasládlých meruněk je zkrátka úplná dokonalost. Tedy pro ty, kdo tyto kombinace masa se sladkými chutěmi mají rádi 🙂

Na 3 porce:

  • 2 kuřecí prsa
  • 100g sušených meruněk
  • 80g kešu ořechů
  • 1 menší cibule
  • 250ml kokosového mléka
  • kari koření a sůl dle chuti
  • olej dle potřeby

V pánvi rozpalte menší množství oleje a dejte na něj kuřecí maso, které jste předtím osolili a obalili v kari. Přidejte také najemno nakrájenou cibuli a kešu ořechy. Vše společně opečte do zlatova.. Poté přihoďte na menší kousky nakrájené meruňky, promíchejte a zalijte kokosovým mlékem. Dochuťte solí a kari kořením a vařte přibližně čtvrt hodiny na mírném plameni, dokud se maso nedodělá a omáčka nezredukuje. Servírujte například s kuskusem, bulgurem či rýží.

Dětská specifika:

Ořechy (tedy i kešu) jsou pro svou horší stravitelnost a náchylnost k plísním a žluknutí doporučovány spíše až od 2 - 3 let věku dítěte.
Meruňky (stejně jako ostatní sušené ovoce) doporučuji kupovat neproslazované a hlavně nesířené.
Kokosové mléko s opatrností nejdříve od 1 roku.

bezlepkovébezmléčnéhlavní jídlakuřecíod 3 let

2 komentáře - “Kuřecí nudličky s kešu, sušenými meruňkami a kokosovým mlékem (od 2 – 3 let)”

  1. Dobrý den, musím říct, že máte naprosto úžasný blog plný skvělé inspirace. Jen u tohoto pokrmu mě trochu zarazila příloha – vypadá to jako osmažená slanina, ale to asi nebude pravda, že? Prozradíte mi prosím, o co se jedná? Děkuji, Pavlína

    1. Pavlíno, moc díky za pochvalu, mám z ní radost 🙂 Na fotce je jako příloha neloupaná natural rýže, je to zdravější podoba běžné bílé, ale i ta se určitě hodí 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *