Hráškovo-špenátová krémová polévka (od 8 měsíců)

Hráškovou polévku miluje, špenátovou nejí. Znáte to? A co se stane, když uděláte hráškovou se špenátem? Nikdo to nepozná, SAMOZŘEJMĚ ;-))

Na cca 4 porce:

 • 200 g mraženého hrášku
 • 100 g mraženého špenátu
 • 1 cibule
 • 3 stroužky česneku
 • cca 700 ml vývaru
 • sůl a muškátový oříšek dle chuti
 • smetana nebo plnotučné mléko ke zjemnění
 • olej dle potřeby

Na malém množství oleje osmahněte nahrubo pokrájenou cibuli. Až začne zlátnout, přidejte ještě česnek na plátky a společně dopečte. Poté podlijte vodou nebo vývarem, nechte přijít k varu a přidejte hrášek a špenát. Jen krátce prohřejte a poté rozmixujte tyčovým mixérem na hladký krém. Zjemněte jej smetanou nebo plnotučným mlékem a dochuťte solí a nastrouhaným muškátovým oříškem. V případě potřeby nařeďte ještě dalším vývarem na správnou hustotu.

Doporučuju servírování s pár kapkami panenského oleje, přidat můžete i libovolná semínka (od 2 – 3 let) či krutony. S kouskem chleba polévka směle nahradí i hlavní chod.

Dětská specifika:

Smetana nebo mléko po tepelné úpravě jsou tabulkově doporučovány od 1 roku. Nic se ale nestane, pokud je ke zjemnění menším dětem nepoužijete.
Pozor na cibuli a česnek - jsou hůře stravitelné a mohou nadýmat, nedávejte je tedy dětem, které ještě nemají tyto potraviny vyzkoušené.
Hrášek je doporučován od 8 měsíců, špenát je vhodný mezi prvními druhy zeleniny.
Dětem do 1 roku nesolíme a šetříme také s kořením.

bezlepkovédo 1 rokuhrášekluštěninyod 1 rokuod 3 letpolévky

6 komentáře - “Hráškovo-špenátová krémová polévka (od 8 měsíců)”

  1. Dobrý večer, milujeme hráškovou polévku, ale nikdy se mi nepodaří rozmixovat na jemný krém. Vždy tam zůstanou kousky jakoby slupky hrášku. Cedím to pak přes sítko, ale není to ono. Nemáte pro mě radu?

   1. Leni, já používám smoothie mixér, který to podle mě umí asi nejlépe. Ta struktura asi není tak hladká, jako když děláte jiné krémové polévky, ale žádné dusivé slupky tam taky nezůstávají. Tak jestli máte možnost, zkuste ten 🙂 B.

     1. Tak doporučuju pořídit, pokud neděláte ořechová másla a takové komplikovanější věci, tak postačí nějaký jednodušší, já mám taky jen takového prcka za pětistovku a frčí u nás denně 🙂 B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *